W niedzielę 27. Półmaraton PHILIPSA w Pile

3 września wszystkie drogi prowadzą do Piły na 27 edycję Półmaratonu PHILIPS  i Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Do udziału w tym wielkim święcie dla biegaczy zgłosiło się – stan na 25 sierpnia – ponad 4 700  uczestników, z czego 4 200 opłaciło już pakiet startowy. To oznacza, że szykuje się rekord frekwencji uczestników, którym przyjdzie się zmierzyć na nowej, jeszcze lepszej trasie. Tradycyjnie mieszkańcy muszą się w czasie biegu liczyć z utrudnieniami.

– Jesteśmy trochę zszokowani ilością chętnych osób. Mieliśmy limit 3500 uczestników, które już w maju uzyskaliśmy. Jednak były prośby, naciski, aby jeszcze zwiększyć ilość uczestników.  Wprowadziliśmy jeszcze 200dodatkowych numerów startowych, które poszły w dwa dni. W czerwcu kolejne prośby, że chcemy do Piły przyjechać i biegać w tej imprezie. W lipcu uruchomiliśmy kolejne 300 miejsc, które poszły w 40 minut. Dalej proszą nas, ale już odmawiamy. Nie chcemy iść na rekordy. Moglibyśmy nawet 5 tysięcy zapisać, ale trzeba patrzeć na bezpieczeństwo. To świadczy jakim powodzeniem cieszy się nasza impreza. Jest nowa trasa – nie będzie trzech pętli tylko dwie, i zawodnicy nie będą się dublowali. Start niedaleko, w nowym miejscu na Wojska Polskiego, a meta tradycyjnie na Placu Zwycięstwa. W tegorocznej edycji oprócz znanych polskich zawodników udział weźmie m.in. sześciu Kenijczyków.W tym roku na medalu będzie widniał wizerunek Leszka Bebło – mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

– Nie dziwi mnie rekordowa frekwencja w tym roku, jest ona bowiem wynikiem dobrej jakości organizacji tego przedsięwzięcia. W tym roku na trasie nie mamy wykopów drogowych, co czyni trasę bezpieczną. Zachęcamy mieszkańców do wsparcia dopingiem, kibicowania jak co roku biegaczom na trasie. A jak będzie gorąco to nawet podawać im wodę. Cieszy, że co roku też jest większe zrozumienie ze strony kierowców, mieszkańców odnośnie utrudnień podczas biegu, bo wiedzą, że jest to wielka impreza, która promuje miasto, która jest dla nas ważna i jest znakiem rozpoznawczym – dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Stowarzyszenia Biegów Ulicznych zaprasza również dzieci do udziału w biegu, który zawsze odbywa się przed półmaratonem o godzinie 10.00. Wszelkie informacje o zapisach dostępne są na plakatach przed budynkiem każdej szkoły. Zapisywać się można w obecności rodziców w sobotę w biurze zawodów przy hali SP 1 w Pile.

Jeśli chodzi o utrudnienia, szczególnie mogą wystąpić w niedzielę na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Natomiast już w sobotę na Placu Zwycięstwa będą prowadzone prace związane z przygotowaniem do imprezy. W związku z tym organizatorzy proszą aby już od 14.00 nie parkować pojazdów na parkingu w okolicy mety.

Jak informują organizatorzy, w pilskich hotelach brak miejsc noclegowych.

Sebastian Daukszewicz

w_niedziele_polmaraton01

w_niedziele_polmaraton02 w_niedziele_polmaraton03 w_niedziele_polmaraton04 w_niedziele_polmaraton05 w_niedziele_polmaraton06 w_niedziele_polmaraton07 w_niedziele_polmaraton08 w_niedziele_polmaraton09 w_niedziele_polmaraton10 w_niedziele_polmaraton11 w_niedziele_polmaraton12 w_niedziele_polmaraton13 w_niedziele_polmaraton14 w_niedziele_polmaraton15