W Ratajach powstanie ogród sensoryczny

Powiat Chodzieski otrzymał dofinansowanie na multifunkcyjny ogród z ogrodem sensorycznym w formie parku kieszonkowego, w ramach Programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy w powiecie chodzieskim”. Kwota dotacji: 98 825 zł.

 

Celem projektu jest zachowanie i zwiększenie terenów zielonych w Powiecie Chodzieskim, stworzenie przyjaznych miejsc umożliwiających mieszkańcom spędzanie chwil odpoczynku w trakcie pędzącego dnia, w przyjaznym, wypełnionym zieleniom otoczeniu. Część sensoryczna będzie utworzona z oddzielnych rabat z roślinami oddziałującymi poszczególnie na zmysły: wzrok, słuch, węch i dotyk, pojawi się również ścieżka bosych stóp. Ten typ ogrodu powstanie z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie, czy też z innymi zaburzeniami psychofizycznymi, ich siła oddziaływania będzie wykorzystywana w celach terapeutycznych, socjalizujących oraz edukacyjnych.

 

8 lipca, w Starostwie Powiatowym w Chodzieży Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i  Starosta Chodzieski Adrian Urbański podpisali umowę na przekazanie dotacji z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Ogród powstanie w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach.

 

W poniedziałkowe przedpołudnie, w Starostwie podpisano również umowę na przekazanie dotacji w wysokości 5 560,00 zł, na realizację zadania pn. Zwiedzaj Powiat Chodzieski. Projekt dotyczy montażu tablic promujących aplikację turystyczną www.odwiedzinyugontyny.pl Tablice zostaną zamontowane w gminach na terenie Powiatu Chodzieskiego.

 

Starostwo Powiatowe w Chodzieży