W Szkole Podstawowej nr 5 funkcjonują już oddziały przedszkolne

Od 2 września 2019 r. z odnowionych sal w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 i pięknego placu zabaw korzystają już przedszkolaki. To tam powstały cztery kolorowe, bezpieczne oddziały przedszkolne na osiemdziesiąt miejsc dla dzieci od 2,5 lat do 6 roku. To wszystko tworzy znakomite warunki i miłą atmosferę, sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

– Spotykamy się w miejscu, gdzie powstały cztery piękne oddziały, z czego jeden oddział został przeniesiony z Przedszkola nr 8 z ulicy Spacerowej, gdzie trwają prace dostosowania pomieszczeń na utworzenie drugiego żłobka w Pile. Ponad milion trzysta tysięcy złotych na inwestycje na te oddziały przedszkolne pokazuje co można zrobić, gdy samorządowi nie zabiera się pieniędzy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Adaptacja na oddziały przedszkolne odbyła się na parterze szkoły, dzięki czemu starsze dzieci są oddzielone od przedszkolaków. Jest osobne wejście. Są piękne szatnie. Ponadto na potrzeby przedszkolaków została zaadaptowana i odnowiona salka gimnastyczna – największa pośród pilskich Przedszkoli.

– Co jest ważne dla naszych dzieci przedszkolnych, że nie będą one miały problemów ze stresem szkolnym. Kończąc edukację przedszkolną, mają już kontakt z całą infrastrukturą szkoły, znają boisko, przy którym mają plac zabaw. W tym roku mogliśmy także przyjąć dzieci 2,5 letnie, które do oddziałów nigdy się nie dostają. Z tego powodu rodzice są szczęśliwi –mówi Bogna Oleszak, zastępca dyrektora SP 5 w Pile.

Warto dodać, co z pewnością jest niespotykane, od tego roku szkoła jest bez dzwonków. Organizując szkołę bez dzwonków, szkoła upatruje w tym posunięciu korzyści związanych zarówno z oddziałami przedszkolnymi, jak i uczniami klas I etapu edukacyjnego.

– W tym budynku na ul. Niepodległości nie ma dzwonków, jednak nie jest to bezpośrednio związane z uruchomieniem oddziałów przedszkolnych w naszym budynku. Taka idea już była u nas od jakiegoś czasu. Zanim to wprowadziliśmy byliśmy w szkołach na wizytach i stąd decyzja, że od tego roku wyłączamy dzwonki. Zauważam, że to się sprawdza, jest zdecydowanie ciszej, dzieci nie wybiegają z hukiem, krzykiem. I nie ma problemów ze spóźnianiem się na lekcje – wyjaśnia  mgr Dorota Gulińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

To nie jedyna inwestycja w oświatę na terenie Miasta Piły w ostatnim czasie. Już rozpoczęła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 (tam też remont łazienek), a wkrótce to samo czeka SP 5, i inwestycja w żłobek przy ul. Spacerowej.

Sebastian Daukszewicz

w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_01

w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_25 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_02 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_03 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_04 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_05 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_06 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_07 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_08 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_09 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_10 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_11 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_12 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_13 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_14 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_15 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_16 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_17 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_18 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_19 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_20 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_21 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_22 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_23 w_szkole_podstawowej_funkcjonuja1_24