Wałcz. Nasze wakacje będą udane, bo są bezpieczne – działania dzielnicowych

Słońce, zabawa i odpoczynek to walory sezonu letniego. Aby ten czas był także bezpieczny niezbędny jest rozsądek wypoczywających. Dzieci i ich opiekunów wypoczywających w Ośrodku Wypoczynkowym w Drzewoszewie z profilaktycznym przesłaniem odwiedzili wałeccy dzielnicowi.

Miłym zaskoczeniem i dla dorosłych i dla dzieci wypoczywających w ośrodku w Drzewoszewie gmina Wałcz była wizyta policjantów z wałeckiej jednostki. Dbałość o bezpieczny wypoczynek w sezonie letnim to jedno z głównych zadań policjantów. Celem podejmowanych przez mundurowych działań jest popularyzacja bezpiecznego wypoczynku nad wodą w trakcie sezonu letniego, popularyzowanie zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie wakacji, bezpieczeństwo w ruchu drogowym i minimalizacja niepożądanych zachowań, które przyczyniają się między innymi do utonięć, wypadków drogowych.

Policjanci w trakcie tej wizyty sprawdzali bezpieczeństwo na kąpielisku, w ośrodku ale także przeprowadzali rozmowy z wypoczywającymi apelując o rozwagę, a jednocześnie promując bezpieczne zachowania. Wyjaśniali jak należy postępować na kąpielisku, a jakich zachowań unikać. Każdy napotkany tego dnia mały wczasowicz otrzymywał od dzielnicowych koło lub rękawki do nauki pływania albo element odblaskowy. Dorośli zaś otrzymywali profilaktyczne ulotki o tematyce bezpieczeństwa nad wodą. Do wspólnych działań włączył się Urząd Miasta w Wałczu. Policjanci życzyli wypoczywającym – UDANEGO WYPOCZYNKU!.

KPP Wałcz

walcz_nasze_wakacje

walcz_nasze_wakacje_02 walcz_nasze_wakacje_03 walcz_nasze_wakacje_04 walcz_nasze_wakacje_05