WAŁCZ. Policjanci dzieciom w ferie

Z uwagi na obostrzenia obowiązujące w kraju większość dzieci spędza czas ferii zimowych w domu ale część z nich korzysta z półkolonii organizowanych w mieście. Zarówno jednych i drugich odwiedzili policjanci dzielnicowi i mundurowi z drogówki. Były zabawy w mimiczne kalambury o zimie i niespodzianki.

Tak jak i w całym kraju, tak i w Wałczu większość dzieci i młodzieży spędza zimową przerwę w nauce w miejscu zamieszkania. Najmłodsi mogą spędzać czas na organizowanych w mieście półkoloniach. Zarówno jednych i drugich odwiedzili policjanci jednostki Policji w Wałczu.

W Człopie mundurowi z drogówki z napotkanymi dziećmi i ich opiekunami rozmawiali głównie o bezpieczeństwie na drodze, zasadach przechodzenia na drugą stronę ulicy, sygnalizacji świetlnej i ważności odblasków. Mali wypoczywający w miejscu zamieszkania otrzymywali od policjantów w białych czapkach kolorowanki „Policja dzieciom”, „Bezpiecznie na drodze” i kredki do kompletu oraz odblaski, a rodzice czy opiekunowie ulotki „Bezpieczne ferie”.

Natomiast dzielnicowi odwiedzili dzieci korzystające z półkolonii zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu, które odbyło się w plenerze dla bezpieczeństwa z uwagi na obowiązujące obostrzenia. Policjanci przygotowali dla dzieci pogadankę o bezpiecznym wypoczynku w formie zabawy w mimiczne kalambury, których głównym tematem była zima.

Przekazanie wiedzy w formie zabawy, to częsty sposób wykorzystywany przez mundurowych podczas spotkań z najmłodszymi. Dzieci na wesoło i w prosty sposób zapamiętują ważne wskazówki. Dzisiaj chętni koloniści losowali hasło zimowego tematu i poprzez mimikę całego ciała, prezentowali w taki sposób, aby koledzy i koleżanki odgadli prawidłowość przekazu.

Głównie były to przysłowia, powiedzenia ale i czynności, zabawy wykonywane na śniegu. Nie mogło zabraknąć także kalamburów o bezpieczeństwie na drodze: głównie odblaskach i przechodzeniu przez ulicę. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzymywało niespodziankę w postaci odblaskowej zawieszki.

KPP w Wałczu

policjnci_dzieciom

policjnci_dzieciom_02 policjnci_dzieciom_03 policjnci_dzieciom_04 policjnci_dzieciom_05 policjnci_dzieciom_06