Wielka majówka w Pile – co można robić i gdzie się bawić w naszym mieście

Wielu z nas w długi weekend majowy decyduje się wyjechać poza Piłę. Jednak sporo mieszkańców postanawia zostać w mieście i tutaj korzystać z wolnego czasu wypoczywając przy słonecznej pogodzie. Zobaczcie jakie atrakcje czekają na Was i gdzie warto się wybrać w długi weekend.

 

W dniach 1-3 maja 2024 zapraszamy do Parku na Wyspie w Pile na bezpłatną rodzinną majówkę. Przez trzy dni nie zabraknie muzyki, m.in. koncertów zespołu „Power Play” i „Golden Life” oraz codziennie dostępne są płatne atrakcje dla dzieci, stoiska handlowe i gastronomiczne. Również 3 i 4 kwietnia zapraszamy na pilskie lotnisko a tam Pancerna majówka i AIR MOTO SHOW 2024.

 

– W ramach pancernej majówki od godziny 12.00 zapraszamy na pierwszą prezentację czołgu związanego z historią Piły!!! Jest to kolejny wielki powrót „do domu” po Tygrysku i Iskrze. Tego modelu czołgu nie było w Pile ponad 20 lat. Udało nam się ten czołg uruchomić.  Będzie okazja do przejażdżki nim na specjalnym torze. Będą też inne sprzęty wojskowe. Kolejną super atrakcją, którą przygotowaliśmy dla Państwa będzie pokaz modeli zdalnie sterowanych, zbudowanych przez modelarzy, których przyjedzie ok. dwudziestu nawet ze Szczyrku.  Natomiast kolejnego dnia zapraszamy do ponad dwugodzinnego zwiedzania z przewodnikiem muzeum już od godziny 12.00 – zaprasza Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

 

Program majówki na Wyspie

 

01.05.2024

17:00 Studio Esti – Talenciaki Esti

18:00 rozgrzewka, zabawa z DeejayOsaa & Dj Leo „W rytmach przebojów”

20:00 koncert disco polo, zespół „Power Play”

21:00 zakończenie z DeejayOsaa & Dj Leo „W rytmach przebojów”

 

02.05.2024

15:00 koncert dla dzieci – zespół „Centrum uśmiechu” pod tytułem „Zdrowo i sportowo”

18:00 rozgrzewka, zabawa z DeejayOsaa & Dj Leo „W rytmach przebojów”

20:30 koncert rockowy zespołu „All is one”

 

03.05.2024

15:00 Studio Esti – „Pan Kleks wczoraj i dziś”

18:00 rozgrzewka, zabawa z DeejayOsaa & Dj Leo „W rytmach przebojów”

20:00 koncert zespołu „Golden Life”

 

Pancerna majówka

 

Atrakcje:

 

– pokazy zdalnie sterowanych modeli dużych czołgów i spotkanie z elitą polskich modelarzy z RC TANK, którzy je zbudowali,

 

– możliwość kierowania modelami czołgów dla dzieci,

 

– wystawa sprzętu wojskowego,

 

– przejażdżki pojazdami wojskowymi,

 

– grochówka wojskowa

 

W sobotę 04.05.2024 r. w muzeum

 

– zwiedzanie z przewodnikiem, wejścia o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 zbiórka przy schronohangarze nr 1 (przy parkingu),

 

– przejażdżki pojazdami wojskowymi,

 

– gastronomia.

 

AIR MOTO SHOW

 

4 maja zapraszamy Was na kolejne niezapomniane wydarzenie z cyklu AIR MOTO SHOW 2024 na pilskim lotnisku! To druga edycja, największej tego typu imprezy w Wielkopolsce. Organizatorzy pod patronatem medialnym Tętna Regionu przygotowali dla Was podwójną dawkę wysokooktanowych atrakcji! W tym wspólne świętowanie  35-lecie Polskiego Związku Spadochroniarzy Polskich.

 

Widzimy się 04.05.2024 r., na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

 

Co na Was czeka tego dnia?

 

𝟙. Mistrzostwa Polski w Wyścigach Równoległych (1 Runda)

Kto zdobędzie miano mistrza? To musicie zobaczyć na własne oczy! Powalczą ze sobą najszybsi z najszybszych!

 

𝟚. Drift TAXI

Zanurzcie się w świecie prędkości, zapierających dech w piersiach manewrów i ostrej jazdy z doświadczonymi kierowcami driftu! Weźcie ze sobą smartfona i nagrajcie tę jazdę! Pamiątka gwarantowana – dla dużych i małych.

 

𝟛. Wyścigi Odcinkowe Rallysprint Challenge

Dzień pełen widowiskowych zawodów o najwyższym poziomie adrenaliny!

 

𝟜. Wystawa samolotów i pojazdów militarnych

Fascynujące eksponaty z historii lotnictwa i militariów.

 

𝟝. Zlot pojazdów zabytkowych, klasycznych i sportowych

Przeżyjcie podróż w czasie, obserwując i podziwiając piękno historycznych pojazdów! Przybądźcie z rodziną lub sami! Czekają na Was Krazy, Gąsienice, ale i Masserati, Porsche czy legendarny Nissan GTR! Na naszą imprezę przyjadą auta z całej Polski. Jeśli chcesz pokazać swój samochód, napisz – zapewnimy Ci miejsce w strefie wystawców.

 

𝟞. Wystawy i atrakcje motoryzacyjne

Zajrzyjcie do świata najnowszych trendów i nowości motoryzacyjnych! Na AIR MOTO SHOW 2024 przybędą wystawcy oferujący produkty do pielęgnacji aut i motocykli, a także dostawcy gadżetów, ciuchów i inni!

 

𝟟. Majówka motocyklowa

Spotkanie pasjonatów dwóch kółek – wspólna jazda i dobra zabawa! Cała Polska w jedno miejsce! Ogólnopolski zjazd dwukołowców do Piły.

 

𝟠. Loty Widokowe

Odkryjcie piękno lokalnego krajobrazu z innej perspektywy – na miejscu kupisz lot samolotem, szybowcem lub paralotnią! Podczas tego wydarzenia ceny nawet do 40% taniej!

 

𝟡. Skoki Spadochronowe

No to skaczemy! Specjalnie dla Was, wspólnie z doświadczonymi skoczkami z Aeroklubu Ziemi Pilskiej (i z zaprzyjaźnionych aeroklubów całej Polski), przygotujemy widowiskowy pokaz spadochronowy. Szukajcie nas w chmurach!

 

𝟙𝟘. Gastronomia i zimne napoje!

Odpoczniecie i naładujecie baterie w naszej strefie gastro. Zadbamy zarówno o klasyczne smaki, jak i te bardziej fast! Nie zabraknie zimnych, orzeźwiających napojów. Możliwa płatność kartą.

 

𝟙𝟙. Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Jeśli przybędziesz do nas z rodziną, możesz oddać pociechę do strefy dziecięcej – animatorki zadbają o twojego malucha, a ty zanurzysz się w pasji AIR&MOTO! W strefie znajdą się m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy taneczne i animacyjne dla dzieci w różnym wieku.

 

𝟙𝟚. Scena i strefa chillout

Adrenalina, to jednak nie wszystko! Chcemy, abyś wyszedł z naszej imprezy bogatszy o wiedzę – lotniczą i motoryzacyjną. Zadbają o to goście specjalni i piloci pilskiego Aeroklubu. Pod sceną znajdziecie strefę chillout, w której możesz wygodnie rozłożyć się i posłuchać interesujących prelekcji. Program występów i pełna lista gości już wkrótce.

 

𝟙𝟛. Loteria fantowa i konkursy z nagrodami

Dla szczęśliwców – atrakcyjne nagrody. W strefie sceny, ale i w poszczególnych strefach zorganizujemy minikonkursy z nagrodami. Śledźcie program.

 

𝟙𝟜. MotoCamp 2024, czyli udostępniamy Wam pole namiotowe

Dla wszystkich chętnych udostępniamy strefę namiotową, w której możesz nocować. Niezależnie czy śpisz we własnym aucie, kamperze, w namiocie czy… pod gwiazdami – to będzie niezapomniana noc, pełna nowych znajomości i niezapomnianych emocji. Gwarantujemy.

 

𝟙𝟝. Trance party till the end!

Od 19:00 zapraszamy na największą w Pile imprezę muzyki elektronicznej w plenerze. W asyście laserów, dymu i mega basu, legendarni DJ’e zadbają o to, byście nie chcieli wracać do domu przed północą.

 

Dodatkowo o 21:00 będzie grała dla Was gwiazda wieczoru! @CyberMarian! Internetowy twórca wokalista wykonana na żywo takie utwory, jak „Das Maluch” czy „Miro, Maro!”! Jeśli show, to tylko on! Występ poprowadzi z Kaliszmanem!

 

Szczegółowy harmonogram sceny muzycznej:

18:30 – 19:30 Brass Band Oborniki (https://www.facebook.com/…/Brass-Band-Oborniki…)

19:30 – 21.00 – Dj Albi (https://www.instagram.com/djalbipl)

21:00 -21:50 Cyber Marian

21:50 – 22:50 Dj Wajs (https://www.instagram.com/djwajs)

22:50 – 00.00 Dj Irvin (https://www.instagram.com/irvin_oficiall)

00:00-1:00 Peran van Dijk (https://www.instagram.com/peranamsterdam)

1:00 – 2:00 Dj Diabllo (https://www.instagram.com/diabllo_aka_coorby)

 

𝟙𝟞. Nocny pokaz pirotechniczny z udziałem paralotniarza!

Już o 23:00 rozświetlimy pilskie niebo nocą! Ale lepiej to zobaczyć, niż o tym czytać… O wyjątkowe, podniebne widowisko zadba też latający DJ Timek.

Nie możecie tego przegapić!

Save the date – 4 maja 2024!

Rezerwujcie majówkę wspólnie z nami!

 

Wstęp: 40 zł! Bilety do kupienia na miejscu oraz online!
https://airmotoshowpila.pl/

 

(SE)