Wirtualny spacer po masztalarni w Goraju – Zamku

wirtualny_spacer

Leśnicy z Nadleśnictwa Krucz znaleźli sposób aby, mimo ograniczeń z powodu pandemii, każdy mógł odwiedzić Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju i udać się w wirtualny spacer po obiekcie oraz wystawach multimedialnych.

Wirtualny spacer to nowinka, dzięki której każdy może obejrzeć niepowtarzalne wystawy multimedialne i tradycyjne znajdujące się w masztalarni, a także wyświetlić filmy o pilskich lasach.

Wystarczy wejść na stronę Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj – Zamek https://www.pila.lasy.gov.pl/web/cplpgorajzamek, by przenieść się w wirtualny świat centrum edukacyjnego i zajrzeć w każdy kąt tego fascynującego miejsca. Spacer rozpoczyna się przy wejściu do budynku. Kilka opcji wyboru pozwala dowolnie decydować o kierunku zwiedzania. Szczególnie polecamy „wejście” na piętro, gdzie znajdują się wystawy historyczne, które przybliżają historię pilskich lasów na przestrzeni ostatnich 100 lat oraz narzędzi, dokumentów i map jakich używano w pracy w lesie. Ciekawie przedstawione są także przyrodnicze walory regionu pilskiego, kształtujące obraz 20 nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile ukazujące wyjątkowe bogactwo flory i fauny występującej w enklawach pośród powszechnie panującej w naszym regionie sosny. Godna polecenia jest też nasza perełka – mulitmedialna wystawa, która pozwala odkrywać nieznane powszechnie aspekty leśnej pracy i codziennego życia lasu.

Wszystkich tajemnic nie zdradzimy, dlatego serdecznie zapraszamy do odbycia wirtualnego spaceru po masztarni, który dzięki zdjęciom 3D sprawia, że możemy się poczuć jakbyśmy rzeczywiście byli tam, na miejscu.

Zabytkowa masztalarnia jest laureatem konkursu „Modernizacja Roku 2017” i Nagrody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Skryta wśród lasów Moreny Czarnkowskiej, otoczenia zamku i internatu Technikum Leśnego w  Goraju jest unikalnym obiektem w regionie Szwajcarii Czarnkowskiej, którego nie można pominąć podczas odkrywania Ziemi Czarnkowskiej.

Przedsięwzięcie Wirtualny spacer po masztalarni w Goraju-Zamku zostało zrealizowane dzięki sfinansowaniu go przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Dominika Nadolna RDLP w Pile