Witankowo. Dobry żart?! O zagrożeniach w sieci z najmłodszymi

Policjanci z wałeckiej komendy spotkali się z najmłodszymi uczniami, aby przybliżyć temat bezpiecznego korzystania z internetu. Internet to przestrzeń, bez której większość z nas nie wyobraża już sobie życia. Z drugiej jednak strony internet to także zagrożenie – zwłaszcza dla dzieci, które nie zawsze wiedzą jak bezpiecznie się po nim poruszać.

W dzisiejszych czasach kontakt z nowymi technologami dla dzieci zaczyna się wcześnie. Dlatego ważnym jest zadbanie o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci. Policjanci prowadzą cykl spotkań w placówkach oświatowych, gdzie uświadamiają i uczą dzieci unikania zagrożeń idących z internetu.

O tym, jakie konkretnie zagrożenia czyhają na dzieci w sieci oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo rozmawiali z uczniami klas od „0” do IV Szkoły Podstawowej w Witankowie. Policjanci tłumaczyli dzieciom, że internet jest potrzebny, bo pozwala poznawać świat, dostarcza rozrywki i ułatwia mnóstwo spraw dnia codziennego.

Mimo to jest też pełen zagrożeń – to między innymi cyberprzestępstwa, ale również hejt i przemoc, naruszenia prywatności, manipulacja i uzależnienie od sieci. Dlatego należy nauczyć się z niego korzystać, gdyż w internecie jeden błąd może kosztować naprawdę dużo i prowadzić do poważnych problemów. Policjanci rozmawiali z uczniami o kulturze w internecie oraz dbałości o swoje dane oraz hasło.

Podczas spotkania jego uczestnicy obejrzeli kreskówkę pt. „ Dobry żart”, a prowadzący przypominali o tym, że nawet jeden z pozoru niewinny żart może przemienić się w nękanie.

KPP Wałcz

witankowo_dobry_zart

witankowo_dobry_zart_02 witankowo_dobry_zart_03 witankowo_dobry_zart_04