Wypadek w Podaninie – śmiertelne potrącenie

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku do jakiego doszło 26 września około godz. 14:19 na Drodze Krajowej nr 11 w miejscowości Podanin.

Na miejscu zdarzenia służby zastały samochód osobowy Hyundai stojący na poboczu drogi DK11 w kierunku Poznania z uszkodzonym tyłem i przodem oraz ciągnik siodłowy z naczepą znajduje się na lewym pasie jezdni w kierunku Poznania z uszkodzonym przodem. Pod przodem samochodu ciężarowego znajdowała się kobieta. Droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Zabezpieczono miejsca zdarzenia. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Niestety potrącona przez ciężarówkę kobieta nie przeżyła. Cztery pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przekazane przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego i zostały zakwalifikowane do hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia przybył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, dla którego strażacy przygotowali miejsce do lądowania.

W działaniach brali udział: Policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z PSP Chodzież oraz zastępy z OSP Stróżewo i OSP Podstolice.

Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski
Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

wypadek_w_podaninie1_01

wypadek_w_podaninie1_05 wypadek_w_podaninie1_02 wypadek_w_podaninie1_03 wypadek_w_podaninie1_04