Wypożyczyli sprzęt budowlany w kilku województwach… później go sprzedali

wypozyczyl_sprzet

Kryminalni z Piły zatrzymali dwie osoby na terenie Gdańska. Mężczyźni działali w całym kraju. Posługując się cudzym dowodem osobistym, wypożyczali sprzęty budowlane. Nigdy ich jednak nie zwracali. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to kwota co najmniej 22 tys. złotych. Policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych. Decyzją Sądu w Chodzieży sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Pod koniec września z firm budowlanych mieszczących się w trzech różnych miejscowościach powiatu pilskiego, wypożyczono sprzęt o wartości ponad 11 tys. złotych. Kiedy przedmioty nie wróciły do właścicieli, sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz pilscy kryminalni.

Funkcjonariusze ustalili, że dwaj przestępcy działali na terenie całego kraju. W połowie października br. kryminalni zatrzymali 30 i 44-latka. Sprawcy ukrywali się w Gdańsku na terenie ogrodów działkowych. To tam przechowywali część skradzionych sprzętów budowlanych m. in. zagęszczarkę oraz młoty elektryczne. Dodatkowo przy mężczyznach znaleziono ponad 100 gramów amfetaminy i 35 gramów marihuany.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 5 zarzutów związanych z oszustwem, a także zarzut posiadania narkotyków. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy docierają do pokrzywdzonych z terenów województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz wielkopolskiego. Część wypożyczonego sprzętu została odzyskana.

Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile