Z pond dwoma promilami na drodze krajowej. Zatrzymany kierowca ciężarówki w policyjnym areszcie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy z naczepą, którego kierujący miał ponad dwa promile alkoholu. Szybka reakcja innych uczestników ruchu drogowego i policji zapobiegła potencjalnej tragedii.

 

Około godziny 14.00 dyżurny jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o prawdopodobnym nietrzeźwym kierowcy ciężarówki marki Mercedes z naczepą, który miał jechać drogą K22 z kierunku miejscowości Jastrowie w kierunku Wałcza. Sposób jazdy kierowcy zwrócił uwagę innych uczestników ruchu drogowego.

 

Zygzakowaty tor jazdy wskazywał na poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Dzięki szybkiej reakcji innych kierowców i policjantów został on zatrzymany. Okazał się nim 46 letni obcokrajowiec. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

 

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. 46 latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami lekceważąco odnosił się do swojego nieodpowiedzialnego zachowania za które teraz odpowie przed Sądem. Policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

 

Pamiętajmy! Zawsze kiedy widzimy kierowcę, który naszym zdaniem jedzie niebezpiecznie, możemy zadzwonić na numer alarmowy 112.

 

KPP Wałcz