Zakończył się proces psiego sadysty – publikacja wyroku 12 marca

5 marca w pilskim Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa z oskarżenia Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile oraz Fundacji Prawnej Ochrony Zwierząt LEX NOVA przeciwko Pawłowi D. oskarżonemu o to, że przez ok. 6 miesięcy znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem (suczka o imieniu Keli) swojej byłej konkubiny.

Mężczyzna działał ze szczególnym okrucieństwem, w ten sposób, że wielokrotnie kopał psa i bił ją smyczą, rzucał nią o ścianę oraz uszkodził jej obie gałki oczne powodując całkowitą utratę wzroku. Za tak bestialskie zachowanie mężczyźnie, który nie przyznaje się do winy, grozi kara do 3 lat więzienia.

– Nasza fundacja uczestniczy w takich postępowaniach w charakterze oskarżyciela posiłkowego, przede wszystkim dlatego, że takie sprawy toczą się w trybie uproszczonym, co łączy się z tym, że nie zawsze musi być obecny prokurator na sali. Ta sprawa jest szczególnie bulwersująca, gdyż mamy przykład szczególnego okrucieństwa. Oskarżony katował psa przez około pół roku. Po raz pierwszy spotkałem się w tym przypadku z zastosowaniem tymczasowego aresztowania. Tutaj były dodatkowe przesłanki do podjęcia tej decyzji – mówi Rafał Maciejewski z Fundacji Fundacja „Lex Nova”.

Pies obecnie jest w stanie stabilnym, niezagrażającym życiu jednak obszerne obrażenia narządów sensorycznych mogą skutkować zaburzeniem funkcjonowania całego organizmu do końca jego życia. Fakt znęcania się nad suczką potwierdza również była konkubina Pawła D.

– Znęcał się nad psem, ale również nade mną i ma z tego powodu wyrok, obecnie przebywa w areszcie. Nie jest miłe wiedzieć, że własne dziecko mnie nienawidzi, że nic w tej sprawie nie zrobiłam, a powinnam iść z tym psem do weterynarza. Czuję się winna, że nie słuchałam córki. Paweł krzywdził psa, ponieważ go bardziej kochałam niż jego. To była chora zazdrość o psa. Szantażował mnie, że jak zgłoszę sprawę to coś mi się stanie. W tej chwili Keli przebywa u mnie i jest bardzo kochana. Gdyby ktoś nie wiedział, że suczka jest ślepa na pierwszy rzut oka tego by nie zauważył – mówi była konkubina Pawła D .

Prokurator domaga się dla oskarżonego m.in. 2 lat pozbawienia wolności. Oskarżyciel posiłkowy z Fundacji „Lex Nova” oraz była konkubina 36-letniego sadysty żądają dla niego kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, jako że działał on w warunkach recydywy.

Paweł D. – który w tej sprawie na początku nawet przyznał się do winy, lecz potem zmienił zdanie – komentując propozycję wysokości kary stwierdził, że jest nimi rozśmieszony, a 4 lata i 6 miesięcy jest dla niego żenujące.

Wyrok ma zapaść 12 marca o godzinie 13.30 – sala 307.

(SE)

zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty10

zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty38 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty11 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty12 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty13 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty14 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty15 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty16 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty17 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty18 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty19 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty20 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty21 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty22 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty23 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty24 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty25 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty26 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty27 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty28 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty29 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty30 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty31 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty32 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty33 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty34 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty35 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty36 zakonczyl_sie_proces_psiego_sadysty37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *