Złotów. Kradli w drogerii, usłyszeli zarzuty

W czasie przedświątecznych zakupów panuje wzmożony ruch w sklepach. Czujność pracowników sklepu doprowadziła do zatrzymania kobiety i mężczyzny którzy kradli w jednej ze złotowskich drogerii. Wezwany na miejsce patrol ujawnił przy nich towar wartości bliskiej 1100 zł, który chcieli ukraść. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do kradzieży.

We wtorek (6 grudnia), w jednej z sieciowych drogerii w Złotowie, pracownicy sklepu zwrócili uwagę na kobietę i mężczyznę którzy oglądali perfumy. Gdy podchodził do nich pracownik obsługi, para odchodziła, a następnie przeglądała inne artykuły drogeryjne. Dalsza obserwacja osób za pomocą kamer monitoringu wykazała, że kobieta chowa perfum z półki do wewnętrznej kieszeni kurtki.

Osoby zostały zatrzymane przez pracownika ochrony, gdy para chciała wyjść ze sklepu. Wezwany na miejsce patrol policji, szczegółowo sprawdził zawartości kurtki, odzieży i bagażu kradnącej pary. Funkcjonariusze potwierdzili, że w 25 letnia kobieta w odzieży miała schowane perfumy, kosmetyki, biżuterię o łącznej wartości blisko 1100zł, za które nie zapłaciła.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, zostali zatrzymani i noc spędzili w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Na podstawie nagrań z monitoringu, ustalono schemat ich działania.

29 latek wybierał z półek rzeczy które chcieli ukraść. Wskazywał je kobiecie, która następnie zabierała z półki i chowała w odzieży. Para złodziei, dla niepoznaki w koszyku miała drobne przedmioty, za które płaciła przy kasie.

Zatrzymani przyznali się do kradzieży artykułów kosmetycznych i drogeryjnych. Zgodnie z art. 278 Kodeksu Karnego za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów

zlotow_kradli_w_drogerii

zlotow_kradli_w_drogerii_02 zlotow_kradli_w_drogerii_03