Złotów. Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobówki, który jechał jedną z głównych ulic Złotowa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie wolnym od służby, zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który z osiedlowego parkingu wyjechał na jedną z głównych ulic Złotowa.

 

Sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych gdy policjant złotowskiej jednostki zauważył przez okno zataczającego się mężczyznę który chodził po parkingu, a następnie wsiadł do osobówki. W związku z tym, że okoliczności wskazywały na to, iż mężczyzna może być pod wpływem alkoholu i może ruszyć pojazdem, postanowił uniemożliwić odjechanie z osiedlowego parkingu.

 

W trakcie gdy schodził, zauważył, że pojazd rusza i kieruje się na główną ulicę miasta. Powiadomił o tym funkcjonariuszy będących na służbie, a sam ruszył w stronę ulicy do której prowadził wyjazd z parkingu.

 

Gdy pojazd poruszał się już drogą publiczną, w pewnym momencie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wówczas policjant dobiegł do auta, otworzył drzwi i wyjął kluczyk ze stacyjki. Poinformował o przyczynie zatrzymania oraz o tym, że jest policjantem i za chwilę przyjedzie umundurowany patrol. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuł silna woń alkoholu. Stan nietrzeźwości potwierdzili policjanci, którzy przeprowadzili badanie. Okazał o się, że kierujący 53-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Tłumaczył się, że chciał przeparkować pojazd by po kłótni zrobić konkubinie na złość.

 

Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, wyeliminowano potencjalnego sprawcę zdarzenia drogowego, który swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

 

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Stracił uprawnienia do kierowania i nie ominie go surowa grzywna. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów