Daniel King nadal zawodnikiem Polonii Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Daniel King nadal zawodnikiem Polonii Piła

  Wprawdzie skład Polonii został już zamknięty, jednak w zespole doszło do jeszcze jednej zmiany. Włodarze zdecydowali się przedłużyć kontrakt z Anglikiem – Danielem Kingiem, który w minionym roku reprezentował barwy naszego klubu i który był dziesiątym zawodnikiem PLŻ2 pod względem średniej punktowej.

  Rozmowy z Danielem rozpoczęły się praktycznie zaraz po zakończeniu sezonu 2015. Obie strony szybko zdecydowały o kontynuowaniu współpracy, jednak do podpisania umowy doszło dopiero w ostatnich dniach. Wszystko za sprawą długo ciągnącego się procesu ustalania kształtu rozgrywek i terminarza na sezon 2016.

  Daniel King podobnie jak w roku ubiegłym jest zawodnikiem teamu Revolution Speedway, który współpracuje z Polonią już od dwóch lat. Manager zespołu Rob Painter podkreśla, że ceni współpracę z naszym klubem i jest z niej bardzo zadowolony. Dzięki dobrym relacjom z Polonią na wspólne treningi do Piły przyjechać mają również inni zawodnicy zespołu – Lewis Kerr i Lewis Bridger, który postanowił związać się z Revolution Speedway po tym, jak po raz kolejny zdecydował się na powrót na żużlowe tory.

  Pragniemy jednocześnie poinformować, że za obopólną zgodą barw naszego zespołu w sezonie 2016 nie będzie reprezentował Mathias Thoernblom. - Kontraktowaliśmy Mathiasa z myślą o startach w innym kształcie rozgrywek. Było przecież tak, że mieliśmy startować w PLŻ2. Nie chcemy blokować tego zawodnika, tym bardziej, że mamy dość szeroką kadrę i pewnie byłoby mu ciężko przebić się do wyjściowego składu. Mathias miał oferty z innych klubów, więc chcemy być wobec niego fair i zaproponowaliśmy aby podjął rozmowy z innymi klubami - mówi manager Tomasz Żentkowski.

  Tym samym skład Polonii wygląda następująco:

  Seniorzy:
  Patrk Dolny – Polska
  Piotr Świst – Polska
  Norbert Kościuch – Polska
  Michał Szczepaniak – Polska
  Bjarne Pedersen – Dania
  Rasmus Jensen – Dania
  Brady Kurtz – Australia
  Jonas Davidsson – Szwecja
  Kyle Newman – Wielka Brytania
  Vadim Tarasienko – Rosja
  Daniel King – Wielka Brytania

  Juniorzy:
  Arkadiusz Pawlak – Polska
  Kacper Grzegorczyk – Polska
  Bartosz Hassa – Polska.

  R.S.

  daniel_king_nadal00

  daniel_king_nadal03 daniel_king_nadal01 daniel_king_nadal02