Perlicjan, Ogrodnik i KaruZela na kalendarzowym spotkaniu w Scenie

Za nami dziewiąte spotkanie ze sztuką tegorocznego Pilskiego Kalendarza Artystycznego w Klubie Scena. W ten wyjątkowy czwartkowy wieczór Tomasz Perlicjan wystąpił nie tylko, jako przewodnik po pilskiej sztuce, ale także w roli poety. Wcześniej była okazja poznać malarstwo i grafikę Tadeusza Ogrodnika. Z obecnym dyrektorem BWAiUP wywiad przeprowadził Edmund Wolski. Muzycznie czas umilił zebranym koncert wspaniałych dziewczyn, i jednego „rodzynka” zespołu KaruZela.

– Prawie dwa lata robimy te spotkania kalendarzowe. Zaprosiliśmy na nie wielu artystów z Piły, którzy nie tylko tworzą kulturę naszego miasta, ale również tworzą kulturę w Polsce. Niesamowitym zdarzeniem jest to, że spotykamy się w miejscu niezobowiązującym, czyli w knajpie gdzie w ciekawym gronie można pomyśleć, do czego jesteśmy stworzeni. Przychodzą tu malarze, poeci, ludzie kultury a nawet osoby, które nie tworzą a interesują się sztuką. Wszystkim dziękuję i zapraszam na kolejne spotkania – mówi Tomasz Perlicjan który pełnił w ostatni czwartek września podwójną rolę.

Kilka słów artystach wrześniowego spotkania

Tomasz Perlicjan – Penetrator Mistycznych Przestrzeni Plastycznych, współczesny malarz, który w swojej twórczości zajmuje się deformacją rzeczywistości. Jest nie tylko malarzem, ale też autorem przedstawień scenicznych oraz poetą. Mówi się o nim, iż jest artystą przez duże „A” – kreatorem, inspiratorem i penetratorem, którego prace skutecznie oddziałują na zmysły – intrygując, elektryzując i żarząc. Uczestnik licznych wystaw krajowych i zagranicznych. Prace Tomasza Perlicjana znajdują się m.in. w zbiorach: Galeria „Brama” Warszawa, ART. – „AGADA” Sp. z o.o. Warszawa oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Finlandii, Niemczech, Francji, USA, Kanadzie jak również w zbiorach muzealnych.

Tadeusz Ogrodnik pochodzi z podwągrowieckiego Rybowa, gdzie wychowywał się i chodził do szkoły podstawowej, ale urodził się w Pułtusku. Mieszka i tworzy w Pile. Od 2009 r. jest dyrektorem Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Poprzednio w pilskim BWA pełnił funkcję specjalisty ds. plastyki. Ogrodnik jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Plastycznych w Krakowie.

Anna Lejba pisze tak: Tadeusz Ogrodnik tworzy metaforę ludzkiej egzystencji. Dostrzega, że świat w każdym wymiarze jest złożony, pełen treści godnych tego, by z nich czerpać i znaczyć piętnem własnej formy. Siłą jego sztuki jest świadomy autentyzm zarówno obserwacji siebie i świata, jak przekazu pełnego wyrafinowanej ekspresji, która rodzi się bezpośrednio pod piórem i pędzlem, wynika z ”charakteru pisma”, z wnikliwego słuchania własnego rytmu.

(SE)

wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie10

wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie39 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie11 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie12 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie13 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie14 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie15 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie16 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie17 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie18 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie19 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie20 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie21 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie22 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie23 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie24 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie25 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie26 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie27 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie28 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie29 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie30 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie31 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie32 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie33 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie34 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie35 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie36 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie37 wrzesniowe_kalendarzowe_spotkanie_autorskie38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *