ROD „Pod Lipami” w Pile laureatem konkursu Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  ROD „Pod Lipami” w Pile laureatem konkursu Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016

  3 września br. odbyły się w Zabrzu uroczystości 35-lecia Polskiego Związku Działkowców podczas Krajowych Dni Działkowców 2016. Na uroczystość został zaproszony prezydent Piotr Głowski, którego reprezentował Marian Martenka – Pełnomocnik Prezydenta ds Rodziny.

  W Zabrzu tłumnie pojawiło się blisko 800 działkowców z całej Polski, którzy przyjechali na Śląsk, by razem świętować krajowe dożynki działkowe. Okręg pilskich działkowców był reprezentowany przez ponad 20 osobową delegację działkowców z Prezesem Okręgu Pilskiego Marianem Praczykiem na czele. Niezwykle ważną częścią uroczystości było nagrodzenie uczestników konkursów krajowych. Pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Rodzinnego Ogrodu Działkowego Roku 2016 otrzymał ROD „Tulipan” w Zabrzu. Wśród pięciu laureatów konkursu znalazł się ROD „Pod Lipami” w Pile, który otrzymał puchar, dyplom, tablice okolicznościową, nagrodę pieniężną w wysokości 4.000 złotych oraz zestaw wydawnictw związkowych na wyposażenie biblioteki ogrodowej.

  W konkursie „Wzorowa Altana” wyróżniona została altana Państwa Kamili i Tomasza Nowackich z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stanisława Staszica w Czarnkowie. W konkursie „Wzorowa Działka Roku 2016” wyróżniona została działka Państwa Wiesławy i Sigmunda Major z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Słonecznik” z Trzcianki.

  Podczas Krajowych Dni Działkowca w Zabrzu z okazji Jubileuszu 35-lecia Polskiego Związku Działkowców dyplomami zostali wyróżnieni z Okręgu Pilskiego:

  - Prezes Okręgowego Zarządu PZD Marian Praczyk oraz Zastępca Prezesa Maria Fojt za osobiste zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych dla pokoleń oraz współudział w tworzeniu, umacnianiu oraz obronie Związku,

  oraz odznaczeni:

  - Bożena Robecka z ROD im. Sz. Wachowiaka w Wągrowcu – Złotą odznaką „Zasłużony Działkowiec”,

  - Stefan Gawrych – z ROD im. Huty Szkła „Ujście” w Ujściu – odznaką „Za Zasługi Dla Polskiego Związku Działkowców”.

  Atmosfera, jaka towarzyszyła Krajowym Dniom Działkowca w Zabrzu na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników tego święta.

  Wszystkim pilskim działkowcom z okazji tego święta a szczególnie tym nagrodzonym i wyróżnionym składamy podziękowania i życzenia, by aktywnie działali na rzecz rozwoju ogrodów działkowych w mieście Piła. Życzenia osobiście złożył także Prezydent Piotr Głowski, który zaprosił przedstawicieli działkowców do swojego gabinetu.

  Gabinet Prezydenta Piły

  rod_pod_lipami00

  rod_pod_lipami05 rod_pod_lipami01 rod_pod_lipami02 rod_pod_lipami03 rod_pod_lipami04