79. Rocznica Przełamania Wału Pomorskiego

Oficjalne obchody 79. Rocznicy Przełamania Wału Pomorskiego odbyły się 12 lutego na Cmentarzu Wojennym w Wałczu z należytym szacunkiem i uroczystością.

 

Wydarzenie to miało niezwykłe znaczenie historyczne, upamiętniając moment przełamania wału przez żołnierzy polskich walczących z okupantem niemieckim podczas II wojny światowej. Uczestnicy obchodów składali hołd poległym bohaterom oraz oddawali cześć ich poświęceniu i odwadze.

 

Podczas uroczystości nie zabrakło przemówień, w których podkreślano wagę pamięci o bohaterach oraz znaczenie jedności i patriotyzmu dla współczesnego społeczeństwa. Wśród obecnych mogliśmy zobaczyć przedstawicieli władz państwowych, wojska, organizacji kombatanckich, lokalnych społeczności, placówek edukacyjnych oraz mieszkańców, którzy wspólnie oddawali hołd bohaterom. Wydarzenie to stanowiło ważny moment jednoczenia się społeczności wokół wartości patriotycznych i historycznych, przypominając o bolesnych doświadczeniach przeszłości i potrzebie pielęgnowania pamięci o bohaterach i ich poświęceniu.

 

UM Wałcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *