Barwy PWSZ w Pile na mecie międzynarodowego rajdu

Pilska ekipa charytatywnego rajdu ZŁOMBOL 2015 – „FAVORIT TEAM Piła” zdobyła szczyt! Tym samym na włoskiej królowej przełęczy – Passo dello Stelvio, na wysokości 2758 m n.p.m., pojawiło się logo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile. Dokonało tego trzech śmiałków: Kamil Wlizło (student ratownictwa medycznego PWSZ w Pile), Łukasz Chart (absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn PWSZ w Pile) oraz Bartek Lewandowski (pomysłodawca startu pilskiej ekipy).

Wszystko zaczęło się 15 sierpnia w Katowicach, gdzie kilkaset aut z epoki komunizmu, pojawiło się przy Spodku, aby po raz dziewiąty ruszyć w ekstremalną wyprawę. Autom towarzyszyły logotypy instytucji, które postanowiły wesprzeć wyjazd, wpłacając pieniądze na konto akcji. Cała kwota od darczyńców, jak zawsze, przekazana została dla dzieci z Domów Dziecka (uczestnicy rajdu, opłacają swój wyjazd z własnych środków).

Logo PWSZ w Pile znalazło się na dwóch autach, choć cel podróży udało się osiągnąć tylko jednej ekipie. Auto marki Łada „Soviet Princess Rally Team”, odmówiło posłuszeństwa 40 kilometrów od Wiednia. Nie meta jest jednak najważniejsza, bo jak podkreślają uczestnicy rajdu – istotny jest szczytny cel, dobra zabawa, fantastyczne ekipy oraz niezapomniana przygoda!

Więcej o tym szalonym, charytatywnym rajdzie znaleźć można na www.zlombol.pl
fot. www.facebook.com/FAVORIT.TEAM.PILA

Aleksandra Fabiszak

barwy_pwsz10

barwy_pwsz12 barwy_pwsz11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *