CYBERPRZEMOCY MÓWIMY NIE!

13 lutego uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile mieli niebywałą okazję czerpać z wiedzy i doświadczenia podinspektora Zbigniewa Bogusza ze Szkoły Policji w Pile. Spotkania toczyły się wokół tematyki cyberprzemocy.

Młodzież dowiedziała się, jakich zagrożeń wystrzegać się korzystając z Internetu, jakie zachowania podczas korzystania z komunikacji cyfrowej są niedozwolone, a nawet karalne. Czego należy unikać, a jak ze zdobyczy techniki korzystać rozsądnie.

Wiele słyszy się o zagrożeniach, ale często problem jest bagatelizowany, zarówno przez dzieci jak i rodziców. Uczniowie uważają, że „mocne” komentarze lub wstawienie czyjegoś zdjęcia do sieci jest „tylko zabawą”. Dorośli często nie mają pojęcia, co w sieci oglądają i z kim porozumiewają się ich dzieci.

Wielu uczestnikom tych spotkań „otworzyły się oczy”.

Pan policjant w przystępny sposób, oprócz ostrzeżeń i pouczeń, przekazał też uczniom kilka rad jak poradzić sobie w sytuacji bycia pokrzywdzonym w sieci i co zrobić, by pomóc koledze/koleżance w razie potrzeby. Czas lekcji minął tak szybko i interesująco, że nawet dzwonek na przerwę nie poderwał uczniów z miejsc.

Dorota Gulińska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *