Dawid Borowik wicemistrzem Polski Młodzików

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła w czteroosobowym składzie wystartowali w Mistrzostwach Polski Młodzików, które tradycyjnie już odbywają się w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego.

Tym razem gospodarzem imprezy były Słubice. Znakomicie w tych zawodach zaprezentował się wychowanek trenera Ignacego Krzewińskiego – Dawid Borowik. W bardzo mocno obsadzonym biegu na dystansie 300 m wywalczył srebrny medal, w świetnym czasie 35,74, co jest jego bardzo wartościowym rekordem życiowym, wynikiem porównywalnym do tego jaki uzyskał inny wychowanek trenera Krzewińskiego, Karol Grzegorczyk – dwukrotny mistrz Świata juniorów młodszych na 400 m.

Po biegu uradowany Dawid szybko zadzwonił nie tylko do rozemocjonowanych rodziców w Białośliwu, ale również wykonał telefon z podziękowaniem do swojego nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Białośliwu – Wojciecha Kubińskiego, który „odkrył” Dawida.  Ten niebawem również telefonicznie poinformował Wójta Białośliwie o pierwszym takim osiągnięciu mieszkańca Gminy. Dawid jest aktualnie uczniem ostatniej klasy Gimnazjum w Białośliwu, dodajmy, że jest uczniem wyróżniającym się również pod względem zachowania i nauki.

W zawodach w Słubicach ósme miejsce w skoku wzwyż, wynikiem 179 cm, zajął Eryk Lamtschek. W tym sezonie Eryk już bardzo dużo osiągnął, m.in. wygrał Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Finał Krajowy Nestle Cup. Swój rekord życiowy doprowadził do wyniku 186 cm. Gdyby ten wynik osiągnął w Słubicach zapewne walczyłby o jeden z medali. Jest zawodnikiem młodszym, startującym pierwszy rok w kategorii młodzika. „Zapłacił” zapewne cenę za stres, który sparaliżował jego poczynania na wyższych wysokościach. Po starcie powiedział, że w roku następnym weźmie rewanż.

W biegu na 2000 m również poniżej swoich aspiracji i możliwości wypadł bardzo utalentowany medalista Mistrzostw Makroregionu, Filip Dziuba, który uzyskał rezultat 6:16,47. O nowy rekord 17,04 w biegu na 110 ppł postarał się Wiktor Przepióra, który również podczas Mistrzostw makroregionu wywalczył medal, będąc tegorocznym odkryciem sezonu.

Medal zdobyty przez Dawida Borowika jest tegorocznym już szóstym medalem Mistrzostw Polski lekkoatletów PLKS „Gwda” Piła. Na tej liczbie zakończył się dorobek medalowy klubu w sezonie 2016.

Zbigniew Łapacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *