Dwie zbiórki na budowę pilskiego hospicjum

Członkowie i wolontariusze z Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zorganizowali w miniony weekend (18 i 19 kwietnia) dwie zbiórki publiczne na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Akcje miały miejsce na pilskiej Wyspie podczas III Krajowej Wystawy Miasto – Ogród. W wyniku kwesty, mimo wietrznej pogody zebrano 3.966,01 zł oraz 1 euro.

Wolontariusze, którymi oprócz członków Towarzystwa byli także licznie zgromadzeni uczniowie z pilskich szkół – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej („Teatralna”) – wraz z opiekującą się nimi p. Anną Kucharską, Zespołu Szkół Gastronomicznych (razem z p. Julitą Jurdzińską) i Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum – pod kierunkiem p. Anny Pyziak, tradycyjnie już ubrani byli w żółte koszulki z logo TPCH oraz wyposażeni w oznakowane puszki i imienne identyfikatory. Za dobrowolne datki do puszek ich darczyńcy otrzymywali naklejkę z żonkilem – międzynarodowym symbolem nadziei.

Podczas wspomnianych zbiórek tysiące odwiedzających Wyspę Pilan mogło dowiedzieć się o działalności Towarzystwa, a także organizowanego przez TPCH majowego turnusu rehabilitacyjnego w Ustroniu Morskim, na który są jeszcze wolne miejsca. Mogli oni również uzyskać informację na temat możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz budowy pilskiego hospicjum. Operacji tej można dokonać na bieżąco aktualizowanej stronie internetowej Towarzystwa (www.tpch.pila.pl) gdzie znajduje się zakładka e-pity do dwóch darmowych i godnych zaufania programów umożliwiających elektroniczne rozliczanie deklaracji rocznych PIT za 2014 rok i przekazanie1% na ten szczytny cel.

Wspomniane zbiórki zostały zorganizowane na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r. Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa serdeczne podziękowania wolontariuszom, wszystkim ludziom dobrej woli za datki do puszek i okazaną życzliwość. Dziękuje również funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Pile za pomoc organizacyjną oraz członkom Towarzystwa zaangażowanym w organizację kwest na rzecz budowy pilskiego hospicjum: p. Edwardowi Kurgunowi i p. Waldemarowi Krawczonkowi.

Towarzystwo Pomocy Chorym powstało w 1998 roku, a celem jest sprawowanie wszechstronnej opieki medycznej i społecznej nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle lub terminalnie oraz ich rodzinami. Towarzystwo prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej w ramach, której zajmuje się chorymi, świadcząc im opiekę lekarską i pielęgniarską w ich domach. Będąc świadomymi ogromu potrzeb oraz wychodząc naprzeciw ludziom chorym i cierpiącym z terenu Powiatu Pilskiego, Towarzystwo podjęło wyzwanie budowy wspomnianego hospicjum stacjonarnego, na którego budowę potrzebna jest kwota 7 mln zł. Aktualnie Towarzystwo jest właścicielem działki pod budowę oraz posiada projekt przyszłej placówki, wykonany przez pilskiego architekta p. Andrzeja Gierlikowskiego. Ciągle jednak zbierane są środki, które mają zapewnić niezbędny wkład własny przy staraniach się o dofinansowanie z polskich programów regionalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej. Patronat Honorowy nad inicjatywą budowy hospicjum objęli: Prezydent Miasta Piły p. dr Piotr Głowski oraz Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej JE. Biskup Edward Dajczak.

Wszystkim, którzy chcieliby dokonać wpłaty lub przekazać darowiznę z przeznaczeniem na działalność statutową Towarzystwa (w tym na budowę hospicjum) podajemy niezbędne informacje:

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
ul. Gen. Andersa 34
64- 920 Piła,
tel. 67 353 23 31, e-mail: tpch25@poczta.onet.pl

Strona internetowa: www.tpch.pila.pl
KRS 0000044377
nr konta: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

Anna Fons

dwie_zbiorki_hospicjum10

dwie_zbiorki_hospicjum25 dwie_zbiorki_hospicjum11 dwie_zbiorki_hospicjum12 dwie_zbiorki_hospicjum13 dwie_zbiorki_hospicjum14 dwie_zbiorki_hospicjum15 dwie_zbiorki_hospicjum16 dwie_zbiorki_hospicjum17 dwie_zbiorki_hospicjum18 dwie_zbiorki_hospicjum19 dwie_zbiorki_hospicjum20 dwie_zbiorki_hospicjum21 dwie_zbiorki_hospicjum22 dwie_zbiorki_hospicjum23 dwie_zbiorki_hospicjum24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *