„Farmutil HS” partnerem studiów dualnych

Odpowiadając na potrzebę zapewnienia możliwie najwyższej jakości kształcenia korespondującej z upraktycznieniem kierunków studiów, PWSZ w Pile przystąpiła do stworzenia Studiów Dualnych, które są innowacyjnym projektem edukacyjnym, zakładającym równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej i doświadczenia praktycznego.

8 stycznia PWSZ w Pile podpisała umowę z Zakładem Rolniczo-Przemysłowym „Farmutil HS”, która dotyczy współpracy oraz studiów dualnych. Umowę podpisali  Rektor PWSZ w Pile – prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, Przemysław Andryszak – Prezes Zarządu Farmutil oraz Magdalena Hłond – Wiceprezes Zarządu.

Z oferty współpracy z nowym partnerem Uczelni, w ramach studiów dualnych skorzystać będą mogli studenci kierunków inżynierskich – elektrotechniki, mechaniki i budowy maszyn oraz transportu. W ramach studiów dualnych student kilka dni w tygodniu spędza na Uczelni, a pozostałą część – we współpracującej firmie. Jeszcze w trakcie studiów zdobywa tym samym bezcenne doświadczenie zawodowe oraz certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę i zwiększa swoje możliwości zatrudnienia w przedsiębiorstwie, w którym odbywał specjalistyczne praktyki.

– Efekty tych studiów będą widoczne na zakończenie nauki. Ich dyplom inaczej nie będzie wyglądał. To będzie dyplom inżyniera, ale w suplemencie będzie miał wpisane studia dualne, czyli studia u pracodawcy. Będzie też miał możliwość zarobienia pieniędzy od pracodawcy.  Studia dualne to dobrowolny program, na który trzeba również zorganizować casting, bo miejsc mało, a chętnych dużo. Marzy mi się żeby firmy związane z ekonomią np. ZUS, PZU byli także partnerami studiów dualnych. Chcemy rozmawiać również z firmami z pobliskich powiatów – mówi prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor PWSZ w Pile.

Od 2014 roku PWSZ w Pile prowadzi studia dualne we współpracy z takimi firmami jak Quad/Graphics Europe, Philips Lighting Poland, SAPA Aluminium, SeaKing Ltd, Dendro Poland Ltd., a od 8 stycznia również z Zakładem Rolniczo-Przemysłowym Farmutil HS.

– My ze swojej strony dajemy możliwość zatrudnienia i zdobywania praktyk w naszym zakładzie, a co za tym idzie mamy potencjalnych pracowników, którzy będą wykształceni, będą mieć kontakt z biznesem, produkcją. Po tym okresie będą gotowi już do pracy. Będzie to doskonała okazja aby przyjrzeć im się z bliska, i stwierdzić czy się nadają do tej pracy. Na początku chcemy mieć ich do 10 osób. Nie idziemy na ilość, tylko na jakość. Dla nas to nowa inicjatywa i chcemy to tak zrobić, aby trzy strony były zadowolone. Zaczynamy współpracę ze studentami w marcu – mówi Przemysław Andryszak – Prezes Zarządu Farmutil.

Firma Farmutil podejmie współpracę z Uczelnią w ramach m.in.:

– działań prowadzonych przez Centrum Transferu Technologii PWSZ (doradztwo, szkolenia, usługi projektowe, badania oraz ekspertyzy);

– realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowo-innowacyjnych (B+R+I);

– rozwoju dedykowanych laboratoriów naukowo-badawczych Uczelni;

– ustalanie tematów praktyk oraz organizację praktyk dla studentów kierunków politechnicznych i ekonomicznych prowadzonych przez Uczelnię;

– wyróżniania najlepszych absolwentów Uczelni.

(SE)

farmutil_partnerem10

farmutil_partnerem18 farmutil_partnerem11 farmutil_partnerem12 farmutil_partnerem13 farmutil_partnerem14 farmutil_partnerem15 farmutil_partnerem16 farmutil_partnerem17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *