Finaliści Bazgroła są z Piły!

Finalisci_Bazgrola_sa_z_Pily

Po raz szósty zorganizowano ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny „Bazgroł 2015”, który objęty jest honorowym patronatem małżonki prezydenta RP – Anny Komorowskiej. Przeszło tysiąc nadesłanych prac, a pośród nich praca Martyny i Maćka Kotów z Piły. Ciepła opowieść o domu, rodzinie i miłości, napisana przez piątoklasistkę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile, urzekła jury konkursu. Ilustracje wykonane przez brata dopełniły dzieło.

– Jestem dumna ze swojej uczennicy. Ma dar przelewania na papier emocji, które towarzyszą jej na co dzień, ale robi to w specyficzny sposób, ujmując życie w rodzinnym domu w niezwykły, przepełniony metaforami świat. Ma talent, bo to jej kolejny sukces polonistyczny – powiedziała nauczycielka dziewczynki Maja Cieślak-Strzelec.

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki 15 maja 2015 roku o godz. 14.00 na Stadionie Narodowym. Trzymajmy kciuki za rodzeństwo, bo przed dwunastoletnią Martyną i jej sześcioletnim bratem Maćkiem jeszcze walka o podium w poszczególnych kategoriach artystycznych.

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *