Gorące przygotowania w pilskiej Szkole Policji

Od marca br. po raz pierwszy w historii Szkoły Policji w Pile rozpoczną się w niej kursy specjalistyczne kształcące techników kryminalistyki. Wracając do swoich korzeni, w Szkole znów będą mogli zdobywać wiedzę przede wszystkim funkcjonariusze pionu kryminalnego.

Aby w pełni przygotować się do tego zadania oraz poszerzyć zaplecze dydaktyczne, szczególnie związane z praktycznymi aspektami szkolenia, na terenie szkolnego parku i w okolicach garaży miał miejsce kontrolowany pożar. Wszystko po to, aby stworzyć symulacyjne miejsce oględzin pożaru. Pod czujnym okiem młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły, asp. sztab. Pawła Leśniewskiego (technika kryminalistyki z wieloletnim stażem) oraz Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 PSP w Pile – mł. kpt. Jarosława Kołaka, funkcjonariusze dokonali zaprószenia ognia we wnętrzu samochodu oraz w środku murowanego budynku.

Po podpaleniu, wszystko zostało ugaszone, a pozostałe po spaleniu materiały służyć będą przyszłym technikom kryminalistyki w ćwiczeniach dotyczących specyfiki oględzin miejsca pożaru.

Anna Fons

gorace_przygotowania10

gorace_przygotowania18 gorace_przygotowania11 gorace_przygotowania12 gorace_przygotowania13 gorace_przygotowania14 gorace_przygotowania15 gorace_przygotowania16 gorace_przygotowania17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *