Graliśmy dla Filipa!!!

W sobotę, 11 kwietnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przy ul. Podchorążych odbył się VII Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Poprzez organizację imprezy wspieraliśmy 17-letniego pilanina Filipa Mejera, który po 1,5 roku obudził się w klinice Budzik w Warszawie. Podczas turnieju nie brakowało sportowych emocji i chwil wzruszenia.

W turnieju rywalizowało 9 drużyn: Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku, Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Szkoły Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Straży Miejskiej w Pile, reprezentacja kuratorów, nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Zwycięstwo, podobnie jak przed rokiem wywalczyła reprezentacja pilskiej straży pożarnej.

Podczas Turnieju zbieraliśmy też pieniądze na rehabilitację 17-letniego pilanina, który po długim czasie wybudził się ze śpiączki. – Choć podczas Turnieju nasze reprezentacje walczą ze sobą na boisku, to na co dzień ze sobą współpracujemy. Tym wydarzeniem pokazujemy też, że mamy bardzo otwarte serca na pomoc potrzebującym. W poprzednich latach zbieraliśmy pieniądze m.in. na pilskie hospicjum, tym razem zdecydowaliśmy się wesprzeć Filipa Mejera i jego rodzinę – powiedziała szefowa pilskich policjantów – mł. insp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Zmaganiom sportowym towarzyszyły liczne atrakcje. Prezentowany był sprzęt policyjny, straży pożarnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowane zostały stoiska z domowymi wypiekami oraz bigos i grochówka. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy z animatorami. Wspierali nas wolontariusze z Fundacji Ukryte Marzenia z Chodzieży oraz słuchacz Szkoły Policji w Pile Przemysław Janecki z żoną, którzy prezentowali psy do ratownictwa wodnego. Do udziału w turnieju zaangażowali się również nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Pile oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Odwiedzili nas również uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 4 w Pile, którzy przekazali na rzecz Filipa kilkaset złotych zebranych wcześniej w szkole. W sumie zebrano 7 206,37 złotych.

W hali PWSZ pojawił się również główny bohater wydarzenia – Filip Mejer z rodziną, który jak powiedzieli podczas imprezy rodzice chłopca, powoli wraca do zdrowia. Oświadczyli, że były to dla nich i Filipa bardzo wyjątkowe chwile. Podczas turnieju nie brakowało sportowych emocji i chwil wzruszenia.

Żaneta Kowalska
KPP Piła

gralismy_dla_filipa01

gralismy_dla_filipa02 gralismy_dla_filipa03 gralismy_dla_filipa04 gralismy_dla_filipa05 gralismy_dla_filipa06 gralismy_dla_filipa07 gralismy_dla_filipa08 gralismy_dla_filipa09 gralismy_dla_filipa10 gralismy_dla_filipa11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *