Groźny wypadek w Chodzieży

Grozny_wypadek_w_Chodziezy

13 lipca 2015 roku około godziny 8:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie krajowej K-11 w Chodzieży na ul. Buszczaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że na łuku drogi krajowej przebiegającej na wzniesieniu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego dwie osoby zostały poszkodowane (kierowcy).

Na miejscu zdarzenia były już obecne ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego udzielając pomocy medycznej. Jako pierwszy najechał do zdarzenia ambulans transportowy ze Szpitala w Pile. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, sorpcji płynów eksploatacyjnych, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni oraz kierowaniu ruchem drogowym wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia policją. Poszkodowani mężczyźni (kierowcy) zostali przetransportowani ambulansami do Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

W działaniach brały udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży w sile 9 strażaków, policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego PRM.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: st. str. Mateusz Witczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *