Happy Punky Gig Piła w Klubie BARKA! Mamy wejściówki

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA w Pile ul. Wodna (rzeka Gwda) zaprasza 12 marca 2016 (sobota) Godz. 19.00 na Happy Punky Gig Piła, czyli koncert Qulturka, Soraga, SCV, Que Pasa. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szansę wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl w tytule wiadomości Happy Punky Gig Piła. Wśród osób, które wyślą maila do 11 marca, do godziny 18.00 rozlosujemy wejściówki. Wstęp na koncert: 15 zł. Koncert pod hasłem: Muzyka Przeciwko Rasizmowi.
QULTURKA

Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w, punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska i reggae. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny, ale przyjemny w odbiorze klimat. Teksty traktują o otaczającej rzeczywistości, ale podane są w sposób niebezpośredni i nieoczywisty. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Zaangażowanie słychać nie tylko w tekstach, ale widać w działalności zespołu, który od lat współpracuje z „Nigdy Więcej” propagując kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi. Zespół powstał w Pile w 1995r. pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą, co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Przez lata istnienia zespół zagrał sporo koncertów u boku m.in. takich kapel jak: U.K. SUBS, Kult, Armia, Pidżama Porno, Strachy na Lachy, The Vibrators, Farben Lehre, KSU, Moskwa, Jafia Namuel, Tequilla Girls, Habakuk, GA-GA Zielone Żabki, Zmaza, Alians, Post Regiment, Włochaty, WC, Świat Czarownic, Fate oraz na kilku festiwalach – m.in. WOODSTOCK, WARHEAD, MUSZLA-FEST, JAROCIN, POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasie Punky Reggae Live. Wokalistka zespołu Qulturka występowała z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI. Wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na najnowszej płycie zespołu STRACHY NA LACHY.

W dorobku zespół ma następujące wydawnictwa:
1. Kulturka _ Demo, 2000.
2. Kulturka _ Samirazem, 2002.
3. Qulturka _ LIVE 2007 (koncert 22.04.2007r. Szczecin).
4. Qulturka _ Biały, żółty, czerwony, czarny, 2010.
5. Qulturka _ EKG, 2015.

Kilka numerów można też znaleźć na krajowych i zagranicznych składankach m.in. „Pasażer”, „Band.pl”, „Support the scene – confront facism and racism’, Składak vol. 2.

Skład zespołu:

* Aśka ACHA Naranowicz – wokal
* Leszek LEON Naranowicz – wokal
* Darek QUŁAK Kułak – perkusja
* Paweł PCHEŁAS Paliński – bas
* Tomek KORABOL Kułak – akordeon
* Bartek DZIADOLL Dziadek – gitara
* Patryk LEMAN Lemański – gitara

Oficjalna strona: www.qulturka.band.pl
Facebook: http://www.facebook.com/qulturka.band
You tube: https://www.youtube.com/results?search_query=qulturka
Street City Vibration (SCV)

Jesteśmy zespołem z Piły grającym własne wyobrażenie reggae / roots / ragga. Chcemy przekazywać idee oraz wartości we własnym oryginalnym, pełnym energii wydaniu. Zespół powstał w grudniu 2012 r. przez długi czas ukrywał się w podziemiach, garażach i salkach, szlifując materiał, uzupełniając skład. W gotowości od 2014 ujawniamy naszą twórczość i przekazujemy ją światu. Aktualna ekipa to:

– Anita Hajman (keyboard, syth, wokalizer no.2)
– Andrzej Wojciechowski (drummer)
– Jakub Wicher (bass guitar)
– Marcin Ciupa (guitar no.1)
– Marek Kubik (guitar no.2 (solo), melodica)
– Nikodem Ratajczyk (wokalizer no.1)

https://www.facebook.com/scvofficial

Que Pasa

Skład zespołu w ostatecznej formie wykrystalizował się w kwietniu 2014 roku, debiutując już w maju, po wygranych eliminacjach do Rock nad Wieprzą. Od tego czasu grupa regularnie koncertuje i aktywnie udziela się w granicach województw pomorskich, zarówno na dużych scenach imprez plenerowych jak i rockowych klubach. Grupa dzieliła scenę m.in. z The Analags, Zielone Żabki, Bunkier, Farben Lehre, Leniwiec czy 747, ale również z artystami spoza punkowego klimatu, takimi jak Katarzyna Nosowska, Pogodno czy Obershlesien. Do najważniejszych wyczynów zespołu można zaliczyć wygranie Przeglądu RoCKowego w Kołobrzegu w 2015 roku, czy 2 miejsce w darłowskim Odkrywcy Talentów. Kapela bazuje wyłącznie na własnej twórczości, komponując muzykę stricte punkową, sięgając do korzeni polskiego punk rocka, lecz wydając ją w żywej i nowoczesnej formie.

https://www.facebook.com/quepasapunk/

SORAGA

Pilski punkowy zespół działający od paru ładnych lat. Soraga ma teksty na temat polityki. A o to kto tam gra:

Lech Bartkowiak – gitara
Dariusz Kułak – perkusja
Bartosz Klink – gitara basowa
Szymon Majkowski – głos, gitara

https://www.facebook.com/Soraga-677690785645744/?ref=ts&fref=ts

(SE)

happy_punky_gig00

happy_punky_gig12 happy_punky_gig01 happy_punky_gig02 happy_punky_gig03 happy_punky_gig04 happy_punky_gig05 happy_punky_gig06 happy_punky_gig07 SONY DSC happy_punky_gig09 happy_punky_gig10 happy_punky_gig11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *