Katarzyna Żak zaczarowała pilską publiczność

Kto do niedzieli, 25 stycznia, nie zdawał sobie sprawy, iż Katarzyna Żak to nie tylko Kazia Solejukowa z Rancza czy siostra przełożona z musicalu „Siostrunie”, a innymi słowy wspaniała aktorka, lecz także niezmiernie wrażliwa, obdarzona ciepłym, interesującym głosem wokalistka, na pewno przekonał się o tym podczas recitalu pani Kasi, który miał miejsce właśnie w niedziele 25 stycznia w pilskim RCK.

Ów recital to nie tylko słowa połączone z muzyką, ale także nietuzinkowy dialog z publicznością, okraszony anegdotami i wspomnieniami pani Kasi. Z pilską publicznością, licznie przybyłą do Regionalnego Centrum Kultury gwiazda wieczoru (późnego popołudnia) przywitała się nomen omen piosenką „Kasia Blues” do słów Wojciecha Młynarskiego i już w czasie prologowego wykonania artystka podzieliła się swoimi wspomnieniami dotyczącymi Piły. Zauważyła (spacerując przed występem po Pile), że miasto nad Gwdą coraz bardziej pięknieje. Przypomniała również, że w Pile gościła już kilka razy ze spektaklami teatralnymi, ale także w Grodzie Staszica przed wieloma laty zdobyła prawo jazdy.

Poza piosenkami autorstwa Wojciecha Młynarskiego (m.in. „Koza u Rena”, wspomnianej „Kasi Blues” czy „zacnej Kasi”) i Agnieszki Osieckiej (m.in. „Okularnicy”, „Na całych jeziorach”), śpiewająca aktorka brawurowo wykonała piosenkę do słów Mariana Hemara „Krzyżówka” (tu jej można posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=uC59dN-mX0k).
Epilogiem, czy może puentą niedzielnego spotkania była piosenka do słów Juliana Tuwima, z muzyką Henryka Warsa „Na pierwszy znak”, której pierwszą wykonawczynią była Hanka Ordonówna. I rzeczywiście chyba każdy kto przybył w niedzielne późne popołudnie do pilskiego RCK mógł śmiało podpisać się pod nieco sparafrazowanymi słowami owej piosenki: „Pierwszy znak, gdy serce drgnie, Ledwo drgnie, a już się wie, Że to właśnie ten, tylko ten”… recital, na który warto było przyjść!!!

Przy okazji już teraz zapraszam do lektury wywiadu z Katarzyną Żak, który opublikowany zostanie w lutowym wydaniu „Tętna Regionu”.

Marek Mostowski
Fot. Sebastian Daukszewicz

katarzyna_zak_zaczarowala10

katarzyna_zak_zaczarowala31 katarzyna_zak_zaczarowala11 katarzyna_zak_zaczarowala12 katarzyna_zak_zaczarowala13 katarzyna_zak_zaczarowala14 katarzyna_zak_zaczarowala15 katarzyna_zak_zaczarowala16 katarzyna_zak_zaczarowala17 katarzyna_zak_zaczarowala18 katarzyna_zak_zaczarowala19 katarzyna_zak_zaczarowala20 katarzyna_zak_zaczarowala21 katarzyna_zak_zaczarowala22 katarzyna_zak_zaczarowala23 katarzyna_zak_zaczarowala24 katarzyna_zak_zaczarowala25 katarzyna_zak_zaczarowala26 katarzyna_zak_zaczarowala27 katarzyna_zak_zaczarowala28 katarzyna_zak_zaczarowala29 katarzyna_zak_zaczarowala30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *