Koniec roku szkolnego

Blisko 3,5 tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych Powiatu Pilskiego zakończyło w piątek, 24 czerwca, rok szkolny 2015/2016. Uroczyste, powiatowe zakończeniu roku szkolnego odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Powiat Pilski jest organem prowadzącym dla 10 szkół ponadgimnazjalnych, trzech placówek specjalnych, dwóch oświatowo-wychowawczych, placówki kształcenia zawodowego i Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Pracuje w nich łącznie 650 nauczycieli i 248 osób w administracji i obsłudze. Powiat systematycznie inwestuje w bazę oświatową, tylko w ubiegłym roku wykonano szereg prac remontowo-inwestycyjnych za kwotę blisko 500 tys. złotych. Szkoły ściśle współpracują z instytucjami  otoczenia społecznego, na szczególną uwagę zasługuje współpraca z pracodawcami i uczelniami wyższymi. Realizują też szereg projektów, których głównym celem jest podnoszenie jakości kształcenia, wyrównanie szans edukacyjnych, rozwijanie wiedzy, umiejętności i pasji dzieci i młodzieży oraz kompetencji nauczycieli.

– Upływający rok szkolny obfitował wieloma sukcesami uczniów i nauczycieli – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Dziękuję nauczycielom za wykonywanie swojej misji, pracownikom administracji i obsługi za waszą ważną i ciężką pracę, a uczniom za sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe, bo to wy jesteście wizytówką naszych szkół i najlepszym dowodem, że warto uczyć się w naszych jednostkach oświatowych. Dziękuję też rodzicom, którzy czują się partnerami szkoły w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego. Życzę wam, by wakacje były ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.

Podczas uroczystości wręczone zostały stypendia Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia w nauce, sukcesy artystyczne i sportowe.

Uhonorowanych zostało łącznie 46 uczniów:

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile:

Michał Dobrowolski, Urszula Guderska, Jakub Jernaś, Marcelina Kuźma, Agata Michnowska, Agata Solarska, Jakub Szumański, Mikołaj Tobera, Kacper Żebrowski;

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile:

Dominika Bielawska, Adrianna Kukulska, Julia Rakowska;

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile:

Laura Chuchla, Arkadiusz Drozdowicz, Jakub Gardecki, Konrad Gaweł, Mikołaj Grabowski, Angelika Gronowska, Jakub Klęsk, Jagoda Kurnikowska, Patryk, Kwapiszewski, Krzysztof Martin, Klaudia Matuszak, Hubert Mielke, Jakub Pacocha, Jakub Rutkowski, Agata Trzaskalska, Oliwia Załachowska;

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile:

Paulina Błauciak, Weronika Gwit, Karolina Radosz, Dominika Wegner, Paulina Żegała;

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile:

Karolina Koziarska, Jakub Rzepka;

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile:

Łukasz Daszkiewicz, Katarzyna Pufal;

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy:

Anna Kozłowska;

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku:

Monika Płaczek;

Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”  w Pile:

Agata Brandenburger, Oliwia Drożdż i Kacper Czajka, Liliana Grzesiak, Weronika Pytlarz, Maja Woś i Dawid Brzeziński.

W czasie uroczystości 79 uczniów I LO im. Marii  Skłodowskiej-Curie, którzy ukończyli naukę z wyróżnieniem zostało wpisanych do księgi pamiątkowej. Specjalne nagrody odebrali również laureaci konkursów matematycznych – „Kangur” i „Supermatyk”, aktorzy i realizatorzy przedstawień „Teatru na Pola”, laureaci konkursu filmowego „Lektury w kadrze” oraz sportowcy reprezentujący szkołę w różnego rodzaju zawodach.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: starosta pilski Eligiusz Komarowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Roman Sobieszczyk, przewodnicząca Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Iwona Schulz, dyrektor Wydziału Oświaty Łucja Zielińska i dyrektor I LO Paweł Jarczak. Uroczystość uświetniły występy uczniów I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji!

Agnieszka Matusiak

koniec_roku_szkolnego00

koniec_roku_szkolnego05 koniec_roku_szkolnego01 koniec_roku_szkolnego02 koniec_roku_szkolnego03 koniec_roku_szkolnego04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *