Koniec szkoły, początek wakacji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

    Koniec szkoły, początek wakacji

    Rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca. Teraz przeszło sześćdziesiąt dni na odpoczynek, regenerację sił, a może nawet ambitniejsze działania, których zwykle, z racji obowiązków edukacyjnych, nie sposób było swobodnie realizować. Powiatowe zakończenie zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. Podczas uroczystego spotkania poznaliśmy nowych stypendystów Starosty Pilskiego. Gratulujemy serdecznie zarówno im, jak i pozostałym uczniom, życząc wszystkim radosnych wakacji!

    Stypendyści wyróżnieni za osiągnięcia naukowe:

    Jakub Świerczyński (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – uzyskał średnią ocen 5,80 i wzorowe zachowanie oraz 8 ocen celujących; finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego, wolontariusz

    Aleksandra Szmiłyk (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – uzyskała średnią ocen 5,55 i wzorowe zachowanie oraz 6 ocen celujących; brała udział w finale XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, zdobyła V miejsce w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym „Supermatematyk”

    Katarzyna Hilbrecht (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – uzyskała średnią ocen 5,27 i wzorowe zachowanie oraz 5 ocen celujących, uczestniczka etapu diecezjalnego XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, zdobyła III miejsce w VI Konkursie Języka Angielskiego oraz Kultury Krajów Anglojęzycznych

    Aleksandra Grabowska (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – uzyskała średnią ocen 4,89 i wzorowe zachowanie, zdobyła I miejsce w IX Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej, III miejsce w mistrzostwach Polski w konkurencji ruchoma tarcza oraz I miejsce w otwartych zawodach strzeleckich, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i wolontariuszka

    Adam Borkowski (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – uzyskał średnią ocen 4,89 i wzorowe zachowanie, uczestnik etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”

    Kinga Wawrzyniak (Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile) – uzyskała średnią ocen 5,43 i wzorowe zachowanie, kończy rok szkolny z 7 ocenami celującymi, uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”, zdobywczyni V miejsca w VII Konkursie Powiatowym Wiedzy Konsumenckiej, wolontariuszka i honorowy dawca krwi

    Oliwia Trzaskawka (Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy) – uzyskała średnią ocen 5,18 i wzorowe zachowanie oraz 5 ocen celujących, zdobyła II miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim o “Złote Pióro” – “Od magii świata do magii słowa” oraz w Regionalnym Konkursie “Łobżenica – Moja Mała Ojczyzna”, jest wolontariuszką

    Anna Martin (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – uzyskała średnią ocen 5,22 i wzorowe zachowanie oraz 3 oceny celujące, jest laureatką Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego “Supermatematyk”

    Adam Marczyk (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – uzyskał średnią ocen 4,50 i bardzo dobre zachowanie, jest laureatem XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska, otrzymał wyróżnienie w XII Regionalnym Konkursie Literackim “O Złote Pióro” – “Od magii świata do magii słowa”

    Mikołaj Kurcin (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – uzyskał średnią ocen 4,40 i bardzo dobre zachowanie, kończy szkołę z 4 ocenami celującymi, jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy – uzyskał tytuł “TAON” w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym “Lwiątko 2015″; Zdobył XV miejsce w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym “Supermatematyk”

    Aleksandra Smolarz (Technikum nr 5 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile) – uzyskała średnią ocen 4,05 i wzorowe zachowanie, zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie “Nagroda Młodzieżowa 2015″ pod hasłem “Moja odpowiedzialność za przyszłość – nasze działanie ma konsekwencje” oraz I miejsce zespołowo w XXI Wielkopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w klasie , honorowy dawca krwi, od 2009 roku jest członkiem Zespołu Trębaczy Myśliwskich w Złotowie, w którym rozwija swoją pasję-grę na rogu myśliwskim; jest wolontariuszką

    Mikołaj Konopacki (Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile) – uzyskał średnią ocen 4,67 i wzorowe zachowanie, jest laureatem Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego “Supermatematyk”, zdobywca I miejsca w VII Ogólnopolskim Konkursie Robotyki PozRobot 2015 w kategorii Junior

    Kamil Grela (Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile) – uzyskał średnią ocen 4,13 i bardzo dobre zachowanie, finalista Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego “Supermatematyk”, laureatem Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, aktywny członek Klubu Astronomicznego “Almukantarat”

    Dawid Bronszkiewicz (Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile) – uzyskał średnią ocen 4,06 i wzorowe zachowanie, jest finalistą Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego “Supermatematyk”

    Natalia Kalas (Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile) – uzyskała średnią ocen 5,41 i wzorowe zachowanie oraz 5 ocen celujących, jest finalistką XX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, zdobyła I miejsce drużynowo w projekcie PI wyobraź sobie firmę – innowacyjny model kształtowania postaw przedsiębiorczych”

    Dariusz Wielicki (Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile) – uzyskał średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie oraz 5 ocen celujących, jest finalistą XX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, wolontariusz, honorowy dawca krwi, pasjonat sportu, wicemistrz w IV Mistrzostwach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na ergometrze wioślarskim o Puchar Starosty Pilskiego

    Kamil Stolarczyk (Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile) – uzyskał średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie oraz 4 oceny celujące, jest finalistą XVI edycji Konkursu Matematycznego EUKLIDES, pasjonat szachów, reprezentował powiat pilski w Finale Wojewódzkim w szachach drużynowych

    Stypendyści wyróżnieni za osiągnięcia sportowe:

    Kamil Ginter (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile) – zdobywca VIII miejsca w finale Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej; Najlepszy zagrywający Turnieju Volleybaltic; oprócz sukcesów sportowych miał także naukowe – uzyskał średnią ocen 5,38, wzorowe zachowanie i 7 ocen celujących

    Olga Kreczmer (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – zdobywczyni między innymi: I miejsca w VIII Mistrzostwach Polski w Pływaniu Family Cup 2014 woj. wielkopolskiego, I miejsca w Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich w klasie Cadet; Olga obok sukcesów sportowych odnosi sukcesy w nauce, uzyskując średnią ocen 5,0; jest wolontariuszką

    Mikołaj Tobera (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – zdobywca wielu wysokich wyników w boksie, między innymi: tytuł Wicemistrza Polski Juniorów w XXII Mistrzostwach Polski Juniorów , I miejsca w: XXII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Miast Kopernikańskich,  X Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Adamskiego, XXIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Miast Kopernikańskich

    Lidia Hałasa (I Liceum Ogólnokształcące w Pile) – w X Drużynowych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan zdobyła dwa drugie i dwa trzecie miejsca; otrzymała wyróżnienie w kat. plastycznej w XI Ogólnopolskim Konkursie „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Obok osiągnięć sportowych odnosi sukcesy w nauce – uzyskała średnią 5,20 i 3 oceny celujące

    Angelika Biała (III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile) – uczestniczka Międzynarodowych Zawodów Bokserskich Baltic Cup 2015, zdobywczyni  I miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski w  boksie kobiet kat. Junior; I miejsce zespołowo w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego w piłce koszykowej dziewcząt oraz III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w tenisie stołowym; jest wolontariuszką

    Karolina Radosz (III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile) -zdobyła: I miejsce w VIII Ogólnopolskim Memoriale Bokserskim im. Zbigniewa Szułczyńskiego i Mariana Akonoma, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie oraz I miejsce w IX Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Złotowa, a także Mistrzostw Wielkopolski Kadetów i Juniorów; jest wolontariuszką

    Sławomir Suchorab (III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile) – sprinter z pilskiej „Gwardii”, zajął III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w kat. Juniorów i Juniorów młodszych w biegu na 400 metrów przez płotki

    Aleksandra Kiereta (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile) – zdobywczyni między innymi: I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża – konkurencja pistolet sportowy, II miejsca w Mistrzostwach Polski w strzelaniu do ruchomej tarczy; III miejsca w Zawodach Międzynarodowych w Strzelectwie Sportowym

    Krystian Romel (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile) – zawodnik „Sokoła” Piła;  zdobył między innymi: I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim we Frankfurcie, III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Ziem Nadbałtyckich; otrzymał powołanie do Kadry Polski – pretendowany do Mistrzostw Europy; I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów

    Arkadiusz Drozdowicz (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – złoty medalista  Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w chodzie na 5 km; zdobywca VI miejsca w reprezentacji Polski w wielomeczu międzypaństwowym – chód 10 km; zdobył złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych – chód 10 km i zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Kolumbii

    Tomasz Drzewiecki (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – zdobywca I miejsca w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo, III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo

    Jakub Fafiński (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Judo i III miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych

    Gracjan Wyroślak (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – zdobywca I miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Judo, I miejsca w kat. Junior 69 w Turnieju Brazylijskiego JIU-JITSU, I miejsca w Jetro Open w kat. seniorów, II miejsca w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski  Juniorów Młodszych w Judo

    Angelika Gronowska (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – w rzucie oszczepem zdobyła: I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, II miejsce w finale wojewódzkim XVI Licealiady w Lekkiej Atletyce, X miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

    Klaudia Starkowska (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek Młodszych w biegu na 3000 metrów

    Daria Bąk (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – I miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w biegu na 3 kilometry, XII miejsce w Biegu Przełajowym na 3 km podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz I miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych

    Karol Ochwat (Technikum nr 6 w Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile) – II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w strzelaniu do ruchomej tarczy, II miejsce w Otwartych Zawodach Strzeleckich „Pilski Puchar Wiosny 2015”

    Sara Gawlak (Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile) – V miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych w Żerkowie, I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek w biegu na 3000 metrów, jest wolontariuszką

    Paweł Łoboziak (Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile) – I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Adamskiego, III miejsce o Puchar Polski Kadetów w Boksie, II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Miast Kopernikańskich, II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie, V miejsce w  XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie; jest wolontariuszem

    Mateusz Piątek (Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile) – zawodnik Towarzystwa Piłkarskiego Polonia Piła; Mateusz zdobył: II miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej „Sprawni-Razem”, I miejsce drużynowo w XXXI Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej na Trawie w kat. Szkół Ponadgimnazjalnych, II miejsce drużynowo w XVII Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej Mężczyzn Sprawni-Razem;  podczas XXXI Regionalnych Igrzyskach Sportowych Nike 2015 zdobył: III miejsce w biegu na 200 metrów oraz VI miejsce w sztafecie 4×100 metrów

    Kamil Suchomski (Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile) – zdobywca III miejsca w zawodach strzeleckich XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji Skeet 100, III miejsca w Grand Prix Polski, X miejsca w Finale Pucharu Polski, V miejsca w Finale Otwartych Mistrzostw Polski, III miejsca w I Rundzie Pucharu Piły

    Michał Kamiński (Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile) – zdobywca II miejsca w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich – chód mężczyzn na 10 km, III miejsca w Finale Wojewódzkim XVI Licealiady w Lekkiej Atletyce – chód na 3 km, IV miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w chodzie

    Stypendyści wyróżnieni za osiągnięcia artystyczne:

    Agata Brandenburger (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) – uczennica Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile – Agatka ma na swoim koncie wiele sukcesów miedzy innymi: Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za I miejsce w XXI Pomorskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej w Człuchowie, wyróżnienie w XIII Kaliskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o zasięgu ogólnopolskim, III miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży”Wesoła Pięciolinia 2014″, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Morskiej Wiatraczek 2014, nagroda specjalna – nominacja do udziału w festiwalach zagranicznych – “Nutka Poliglotka”

    Liliana Grzesiak (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) – uczennica Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile – laureatka IX Zachodniopomorskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych oraz zdobywczyni II miejsca w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Dozwolone do lat 19″

    Laura Chuchla (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) – uczennica Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile – młoda poetka, główna Laureatka XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej w Słupsku – publikacja nagrodzonych wierszy w pokonkursowym wydawnictwie zatytułowanym od tytułu wiersza Laury “Portret ze słów”; laureatka XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol dla dzieci i młodzieży “Ja i mój świat” – publikacja nagrodzonych wierszy m.in.: “W poszukiwaniu uśpionych”, “Chwila”, “Znieczulenie”, “Szeptem”; ponadto Laura zdobyła I nagrodę w XII Regionalnym Konkursie Literackim o  “Złote Pióro” – “Od magii świata do magii słowa”

    Weronika Pytlarz (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) – uczennica Gimnazjum nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pile – uzdolniona autorka wierszy i opowiadań; laureatka – XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej w Słupsku; II Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Fiodora Dostojewskiego dla młodzieży; ponadto Weronika zdobyła: I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiersz Miesiąca; I nagrodę w XII Regionalnym Konkursie Literackim o  “Złote Pióro” – “Od magii świata do magii słowa”; ma też na swoim koncie liczne publikacje

    Adam Cieślewicz (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile – poeta, laureat XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol dla dzieci i młodzieży “Ja i mój świat” – publikacja nagrodzonych wierszy: “Reportaż z opuszczonego miasta”, “Wywiad w opuszczonym mieście” i “Rozmyślania w opuszczonym mieście” w pokonkursowej książce “Ja i Agnieszka”; laureat I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Anny German “Iść wpatrzonym w horyzont”; w marcu bieżącego roku otrzymał I nagrodę w XII Regionalnym Konkursie Literackim o  “Złote Pióro” – “Od magii świata do magii słowa”

    Oliwia Drożdż i Kacper Czajka (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) -  absolwenci Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile – para sportowego tańca towarzyskiego, którzy wytańczyli: VII miejsce w Praga Open w kat. Junior II (wrzesień 2014); V miejsce w Mistrzostwach Polski w 10-tańcach w kat. Youth (marzec 2015); VII miejsce Youth Standard  w Mołdawii (kwiecień 2015); I miejsce kombinacja 10 tańców oraz II miejsce standard  w Festiwalu Tańca Tropicana Cup w kat. Yuoth (kwiecień 2015); VI miejsce w IX Słonecznym Turnieju Tańca Sportowego Youth Standard &Latin (maj 2015)

    Maja Woś i Dawid Brzeziński (Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile) – uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile, para sportowego tańca towarzyskiego, zdobywcy: I miejsca w XV Międzynarodowym Festiwalu Tańca Tropicana Cup (kwiecień 2015); I miejsca w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego (marzec 2015); I miejsca w XI Wiosennym Turnieju Tańca Sportowego (marzec 2015); I miejsca w Grand Prix Polski Młodzieży Starszej (październik 2014).

    Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

    koniec_szkoly_poczatek10

    koniec_szkoly_poczatek12 koniec_szkoly_poczatek11