Konkurs ekologiczny „Mali ekolodzy”

Edukacja ekologiczna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie wychowania młodych członków naszej społeczności. Dlatego już w przedszkolu jest kształtowane u dzieci poczucie odpowiedzialności za stan przyrody i dążenia do powstrzymania dalszej jej dewastacji. Ile wiedzą mali ekolodzy? To pokazał międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny „Mali ekolodzy”, który odbył się 22 kwietnia w Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w Pile.

– Konkurs „Mali ekolodzy” organizujemy co roku w ramach projektu Dzień Pilskiego Przedszkolaka, który jest posumowaniem działań całego roku szkolnego. W tym projekcie biorą udział chętne Przedszkola z Piły. Konkurs odbywa sie pod patronatem Prezydenta Piły. Zadania konkursowe są przystosowane do wieku i możliwości dzieci, a dotyczą głownie ochrony przyrody, bo jak sama nazwa wskazuje są to mali ekolodzy. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich konkursach i mają już wiedzę w tym kierunku. Jest oczywiście element rywalizacji i ktoś musi wygrać. My jednak nagradzamy wszystkie dzieci tak samo – mówi Małgorzata Pawlak, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6 w Pile.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z Przedszkoli nr 6, 7, 8, 16, 17, 18. Dla uczestników przygotowano kilka zadań, m.in. składanie obrazków z części (puzzle), łowienie rybek za pomocą słomki, rozpoznawanie odgłosów zwierząt. Oceniane też były prace plastyczne, które dzieci musiały dostarczyć na konkurs. Po rywalizacji konkursowej dzieci z Przedszkola nr 6 przygotowały dla wszystkich wesołe przedstawienie teatralne, za które dostały duże brawa.

Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepszą wiedzą mają i najlepiej poradziły sobie z zadaniami dziewczynki z Przedszkola nr 18 w Pile. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Sebastian Daukszewicz

konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy10

konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy44 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy11 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy12 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy13 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy14 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy15 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy16 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy17 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy18 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy19 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy20 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy21 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy22 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy23 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy24 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy25 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy26 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy27 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy28 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy29 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy30 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy31 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy32 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy33 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy34 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy35 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy36 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy37 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy38 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy39 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy40 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy41 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy42 konkurs_ekologiczny_mali_ekolodzy43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *