Kwietniowy, przedwyborczy numer Tętna Regionu czeka już na Ciebie!

Za oknami wreszcie wiosenna pogoda, za nami świąteczna laba… a przed nami bardzo ważne wybory dot. naszych Małych Ojczyzn. To my wrzucając kartę z odpowiednio postawionymi krzyżykami staniemy się kreatorami naszej przyszłości. Pamiętajmy o tym! W kwietniowym numerze będzie dużo o wyborach, kandydatach, ale także o Czarnych kartach z życia Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego. Ciekawy wywiad z Honorowym Obywatelem Piły, etc. Zapraszam Państwa do satysfakcjonującej lektury.

 

W kwietniowym numerze:

 

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

– w dodatku „Z pierwszej ręki” wiadomości z Pilskiego Ratusza,

– zajmująca publicystyka i wiele więcej!

 

– etc., etc.

 

Rekomendujemy:

 

– Wolę być wolny jak ptak!

Rozmowa z Franciszkiem Langnerem, legendą Solidarności i Honorowym Obywatelem Piły

Do żadnej partii politycznej nigdy nie należałem i nie kusi mnie, żeby wstąpić. Zdaję sobie sprawę, że przynależność do partii politycznej wymaga pewnej lojalności. Ja jednak wolę być wolny jak ptak.

str. 20

 

– Czarne karty z historii życia starosty Komarowskiego

Do tych, którzy nie boją się „reakcji” Komarowskiego należy Łukasz Cieśla, dziennikarz Onetu, który napisał i opublikował na portalu Onet.pl monumentalny artykuł zawierający czarne karty z życia starosty-satrapy. Swój tekst autor zatytułował „Tajemnice starosty z Piły: Areszt ze Stokłosą, skandal. Kulisy nietypowego awansu na salony”.

Gorąco zachęcamy do frapującej lektury!!!

Str. 28

 

– Pod Lupą – Wybory to Twój oręż! Nie lekceważ ich!!!

Przed nami Wybory Samorządowe A.D. 2024. Niedawno gremialnie poszliśmy, aby wybrać posłów i senatorów. Liczę na to, że podobna frekwencja będzie 7 kwietnia! Wierzę, że się nie przeliczę, przecież ta elekcja jest niezwykle ważna dla lokalnych społeczności. To my wspólnie zdecydujemy kto będzie rządził naszymi Małymi Ojczyznami. To my wręczymy mandat prezydentom, burmistrzom i wójtom oraz naszym najbliższym reprezentantom, czyli radnym, którzy będą naszym głosem w radach miast i gmin. Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. Przecież przysłowia są mądrością narodów!

str. 3

 

– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek-Rataj w kwietniowym odcinku tej niezbędnej rubryki swoją poradę zatytułowała Kontakty z dzieckiem. Chyba każdy domyśla się co kryje się pod tym wymownym tytułem. Przecież istnieje gros rodzin, w których mąż i żona po rozstaniu żyją oddzielnie. W takim wypadku kontakty z dziećmi są niezwykle istotne. Zapraszamy do lektury kwietniowej porady pani mecenas.

Przypominam, że pani mecenas Agnieszka Przeworek-Rataj czeka na kolejne pytania od państwa.

str. 14

 

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W kwietniowej REAKCJI nie ma negatywów, lecz pozytywy. Dlaczego jak coś czynione jest dobrze, dobrego nie pochwalić? Przecież codzienność nie składa się wyłącznie ze złych rzeczy! Zachęcam do lektury!

str. 29

 

GORĄCO POLECAMY!!!

– stałe kąciki porad

– lawinę konkursów z gradem cennych nagród

– i wiele, wiele, wiele więcej!

 

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

 

Zapraszam do miłej lektury!

 

Marek Mostowski 
redaktor naczelny