Mistrz Ryszard Zieniawa gościł w Pile

Przez cały miniony tydzień uczniowie Gimnazjum Salezjańskiego w Pile – Dominik i Bartłomiej Skowyra wraz z Patrykiem Zubilewiczem – trenowali techniki judo. Obóz prowadził znany szkoleniowiec Ryszard Zieniawa, wieloletni trener kadry polski w judo i od ponad dwóch lat trener braci Skowyrów.

Tak się stało, że po raz pierwszy Ryszard Zieniawa przyjechał do Grodu Staszica, aby przez okrągły tydzień szkolić utalentowanych pilskich judoków. Do tej pory pilanie szkolili się u Mistrza Zieniawy w Gdańsku, Tuliszkowie, Żywcu, Białymstoku, Ełku i wszędzie tam gdzie Mistrz prowadził szkolenia techniczne. Tym razem Mistrz przyjechał do Piły, co było niewątpliwie dużym uznaniem dla talentu chłopców oraz ich szans na przyszłe poważne sukcesy.

Mistrz Zieniawa na pewno wie co robi szkoląc młodych pilan. To on przez swój upór i bardzo mądre decyzje szkoleniowe podniósł polskie judo do światowej czołówki, o czym świadczy 30 medali zdobytych przez jego podopiecznych na olimpiadzie, mistrzostwach świata i Europy, a także drugie miejsce w drużynie na prestiżowym turnieju Jigoro Kano w Tokio.

Obecnie szkolenie w judo dzieci i młodzieży w naszym kraju jest w opłakanym stanie. Najlepsi Polscy Judocy, którzy wyszkoleni zostali przez Mistrza Zieniawę, szkolą zawodników za granicą. Waldemar Legień pod Paryżem, Janusz Pawłowski obecnie jest trenerem kadry olimpijskiej Kanady. W Polsce młodzi zawodnicy trenowani są w klubach przez słabo przygotowanych trenerów i instruktorów. Główny nacisk trenerzy kładą na przygotowanie fizyczne i częste zawody, pomijając przy tym fizjologię i zdrowy rozsądek. Zawodnicy osiągają pewne sukcesy kosztem swojego zdrowia i licznych kontuzji. W związku z tym ich kariera sportowa szybko się kończy.

Dla Mistrza Zieniawy celem szkolenia młodych pilan są sukcesy sportowe w wieku seniorskim. Dlatego główny nacisk kładzie na doskonałe opanowanie technik judo przez swoich podopiecznych. – Przyjdzie czas jak trochę dorośniecie na poważny trening – mówi legendarny trener – a teraz macie nauczyć się poprawnej koordynacji. Nie ma wątpliwości, że nikt w Polsce nie potrafi tak doskonale nauczyć techniki jak właśnie Mistrz Zieniawa.

Już w najbliższym numerze Tętna Regionu obszerny wywiad z Ryszardem Zieniawą.

mm

mistrz_ryszard_zieniawa10

mistrz_ryszard_zieniawa52 mistrz_ryszard_zieniawa11 mistrz_ryszard_zieniawa12 mistrz_ryszard_zieniawa13 mistrz_ryszard_zieniawa14 mistrz_ryszard_zieniawa15 mistrz_ryszard_zieniawa16 mistrz_ryszard_zieniawa17 mistrz_ryszard_zieniawa18 mistrz_ryszard_zieniawa19 mistrz_ryszard_zieniawa20 mistrz_ryszard_zieniawa21 mistrz_ryszard_zieniawa22 mistrz_ryszard_zieniawa23 mistrz_ryszard_zieniawa24 mistrz_ryszard_zieniawa25 mistrz_ryszard_zieniawa26 mistrz_ryszard_zieniawa27 mistrz_ryszard_zieniawa28 mistrz_ryszard_zieniawa29 mistrz_ryszard_zieniawa30 mistrz_ryszard_zieniawa31 mistrz_ryszard_zieniawa32 mistrz_ryszard_zieniawa33 mistrz_ryszard_zieniawa34 mistrz_ryszard_zieniawa35 mistrz_ryszard_zieniawa36 mistrz_ryszard_zieniawa37 mistrz_ryszard_zieniawa38 mistrz_ryszard_zieniawa39 mistrz_ryszard_zieniawa40 mistrz_ryszard_zieniawa41 mistrz_ryszard_zieniawa42 mistrz_ryszard_zieniawa43 mistrz_ryszard_zieniawa44 mistrz_ryszard_zieniawa45 mistrz_ryszard_zieniawa46 mistrz_ryszard_zieniawa47 mistrz_ryszard_zieniawa48 mistrz_ryszard_zieniawa49 mistrz_ryszard_zieniawa50 mistrz_ryszard_zieniawa51

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *