Mówili o III Kongresie Kobiet Północnej Wielkopolski przy Kawie… Prasowej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Mówili o III Kongresie Kobiet Północnej Wielkopolski przy Kawie… Prasowej

  30 września 2015 r. w Sali – Galeria w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ul. Sikorskiego 33 w Pile, odbyło się spotkanie z lokalnymi mediami.

  Tematem „Kawy prasowej” była zapowiedź III Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski pn. „Obszary aktywności kobiet”, który odbędzie się 10 października 2015 r.  w Sali Miejskiej Inwest – Parku w Pile, przy ul. Dąbrowskiego 8.

  Na spotkaniu przedstawiono program Kongresu, omówiono panele, warsztaty, galerię kongresową oraz zaprezentowano atrakcje Parku Kobiet.
   
  Planowane są trzy bloki tematyczne:
  1)     Kobiety i stereotypy, nierówności, przemoc.
  2)     Kobiety w służbach mundurowych.
  3)     Stereotypy w podręcznikach szkolnych / Diagnoza w kierunku równościowej i antydyskryminacyjnej edukacji szkolnej.

  Warsztaty planowane są także w trzech obszarach tematycznych:
  1)     Warsztaty rozwojowe – twój potencjał, twoja siła.
  2)     Warsztaty kosmetyczne.
  3)     Warsztaty – joga.

  Organizatorki zadbały też, o występy artystyczne. Na scenie zobaczymy pilski zespół „Djembe Planet” (afrykańskie bębny), skrzypaczkę Magdalenę Szymańską (skrzypce elektryczne, polska Vanessa-Mae) oraz Gym Factory z Piły.

  Kongres rozpocznie się projekcją filmu „Solidarność według kobiet”, ponieważ Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski wspiera wydanie książki “Solidarność według kobiet” – materiały produkcyjne. http://wspieramkulture.pl/projekt/1083-SOLIDARNOSC-WEDLUG-KOBIET-materialy-produkcyjne .

  Jak co roku dla uczestniczek i uczestników Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski przygotowano konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami (tablet, karnety, vouchery, zestawy upominkowe), połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz kongreswomenek:

  1) Agatki Koc (Agatka cierpi na padaczkę, ma obniżone napięcie mięśniowe, siedzi już samodzielnie lecz nie chodzi, nie mówi i słabo widzi, mieszka w Pile).

  2) Danuty Drygas (Pani Danusia nie ma kończyn dolnych, porusza się na wózku, nie wychodzi z domu, oprócz wyjścia na balkon, mieszka w Ujściu).

  W tym roku Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski zaszczycą swoją obecności Panie:
  - Barbara Labuda
  - Izabella Łukomska – Pyżalska
  - Anna Jachimiak
  - płk. Anna Osowska – Rembecka
  - mł. asp. Żaneta Kowalska
  - dr Marta Mazurek
  - dr Iwona Chmura Rutkowska
  i inne znamienite gościnie oraz goście.

  Patronaty nad tegorocznym kongresem objęły jednostki samorządu terytorialnego tj.
  - Prezydent Miasta Piły
  - Burmistrz Ujścia
  - Starosta Powiatu Złotowskiego
  - Burmistrz Złotowa
  - Burmistrz Wronek
  - Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki
  - Wójt Mieściska
  - Starosta Pilski.

  Patronat główny nad III Kongresem Kobiet Północnej Wielkopolski objęła Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania Pani Małgorzata Fuszara, natomiast matronat Stowarzyszenie Kongres Kobiet z Warszawy.

  Serdecznie zapraszamy na III Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski. Mile widziani są rodzice z dziećmi, ponieważ dla najmłodszych czeka zabawa w Niepublicznym Przedszkolu Dysneyland, które mieści się w budynku Inwest-Parku.

  Iwona Kamińska-Lech
  Anna Cieniuch – Łukowska
  Aldona Fryc – Czerska
  Mirosława Szudera
  Anna Podgórska
  Ewa Kalinowska

  mowili_o_kongresie_kobiet1_01

  mowili_o_kongresie_kobiet1_02