Mówili o III Kongresie Kobiet Północnej Wielkopolski przy Kawie… Prasowej

30 września 2015 r. w Sali – Galeria w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ul. Sikorskiego 33 w Pile, odbyło się spotkanie z lokalnymi mediami.

Tematem „Kawy prasowej” była zapowiedź III Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski pn. „Obszary aktywności kobiet”, który odbędzie się 10 października 2015 r.  w Sali Miejskiej Inwest – Parku w Pile, przy ul. Dąbrowskiego 8.

Na spotkaniu przedstawiono program Kongresu, omówiono panele, warsztaty, galerię kongresową oraz zaprezentowano atrakcje Parku Kobiet.
 
Planowane są trzy bloki tematyczne:
1)     Kobiety i stereotypy, nierówności, przemoc.
2)     Kobiety w służbach mundurowych.
3)     Stereotypy w podręcznikach szkolnych / Diagnoza w kierunku równościowej i antydyskryminacyjnej edukacji szkolnej.

Warsztaty planowane są także w trzech obszarach tematycznych:
1)     Warsztaty rozwojowe – twój potencjał, twoja siła.
2)     Warsztaty kosmetyczne.
3)     Warsztaty – joga.

Organizatorki zadbały też, o występy artystyczne. Na scenie zobaczymy pilski zespół „Djembe Planet” (afrykańskie bębny), skrzypaczkę Magdalenę Szymańską (skrzypce elektryczne, polska Vanessa-Mae) oraz Gym Factory z Piły.

Kongres rozpocznie się projekcją filmu „Solidarność według kobiet”, ponieważ Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski wspiera wydanie książki “Solidarność według kobiet” – materiały produkcyjne. http://wspieramkulture.pl/projekt/1083-SOLIDARNOSC-WEDLUG-KOBIET-materialy-produkcyjne .

Jak co roku dla uczestniczek i uczestników Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski przygotowano konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami (tablet, karnety, vouchery, zestawy upominkowe), połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz kongreswomenek:

1) Agatki Koc (Agatka cierpi na padaczkę, ma obniżone napięcie mięśniowe, siedzi już samodzielnie lecz nie chodzi, nie mówi i słabo widzi, mieszka w Pile).

2) Danuty Drygas (Pani Danusia nie ma kończyn dolnych, porusza się na wózku, nie wychodzi z domu, oprócz wyjścia na balkon, mieszka w Ujściu).

W tym roku Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski zaszczycą swoją obecności Panie:
– Barbara Labuda
– Izabella Łukomska – Pyżalska
– Anna Jachimiak
– płk. Anna Osowska – Rembecka
– mł. asp. Żaneta Kowalska
– dr Marta Mazurek
– dr Iwona Chmura Rutkowska
i inne znamienite gościnie oraz goście.

Patronaty nad tegorocznym kongresem objęły jednostki samorządu terytorialnego tj.
– Prezydent Miasta Piły
– Burmistrz Ujścia
– Starosta Powiatu Złotowskiego
– Burmistrz Złotowa
– Burmistrz Wronek
– Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki
– Wójt Mieściska
– Starosta Pilski.

Patronat główny nad III Kongresem Kobiet Północnej Wielkopolski objęła Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania Pani Małgorzata Fuszara, natomiast matronat Stowarzyszenie Kongres Kobiet z Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na III Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski. Mile widziani są rodzice z dziećmi, ponieważ dla najmłodszych czeka zabawa w Niepublicznym Przedszkolu Dysneyland, które mieści się w budynku Inwest-Parku.

Iwona Kamińska-Lech
Anna Cieniuch – Łukowska
Aldona Fryc – Czerska
Mirosława Szudera
Anna Podgórska
Ewa Kalinowska

mowili_o_kongresie_kobiet1_01

mowili_o_kongresie_kobiet1_02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *