Na początku grudnia startuje Cross Duathlon Wyrzysk!

Na_poczatku_grudnia_startuje

Ruszyły zapisy na zawody duathlonowe w Wyrzysku. Impreza sportowa, w której uczestnicy zmierzą się z trasą biegowo-rowerową odbędzie się 5 grudnia 2015 roku na terenie leśnictwa Zielona Góra.

Sportowe zmagania pod hasłem „Do lasu po zdrowie” rozpoczną się od rywalizacji biegowej ze startu wspólnego na dystansie 3 km. Następnie uczestnicy przesiądą się na rowery górskie i pokonają trasę  o długości 6 km. Część rowerowa to liczne podjazdy i zjazdy dobrze znane miłośnikom mtb w Wielkopolsce. Zawody zakończą się ponownie biegiem na 3 km. Podczas imprezy prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu.

– W związku z rosnącą popularnością biegania i jazdy na rowerze w naszej gminie i regionie (Bieg Olka, MTB Wyrzysk Maraton), chcielibyśmy zaproponować miłośnikom tych dwóch dyscyplin łączoną imprezę sportową pod nazwą Cross Duathlon Wyrzysk. Nasz duathlon zasługuje na uwagę z jednego ważnego powodu – przebiegać będzie w pięknej scenerii lasu polanowskiego, którego uroki będą mogli podziwiać wszyscy, którzy przybędą na tę imprezę, zarówno uczestnicy jak i towarzyszący im kibice. Zapraszamy do sportowych zmagań początkujących duathlonistów jak i tych bardziej doświadczonych. Myślę, że będzie to ciekawa propozycja dla każdego kto chciałby aktywnie i na świeżym powietrzu spędzić sobotę 5 grudnia tego roku – mówi Beata Borowczak, Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.

– Pilotażowa edycja wyrzyskiego duathlonu, która odbyła się pod koniec kwietnia tego roku, została ciepło przyjęta przez uczestników i kibiców. Postanowiliśmy z małej kameralnej imprezy zrobić wydarzenie, które na stale zagości na sportowej mapie naszego regionu. Dzięki przychylności i wsparciu obecnych władz gminy, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku, partnerów oraz sponsorów, możemy kontynuować ten projekt z wykorzystaniem profesjonalnego zaplecza organizacyjnego i technicznego. Według raportu „Narodowy Spis Biegaczy 2014” Polacy „uzależnili się” od biegania, a najpopularniejszym „dodatkowym” sportem we wszystkich grupach wiekowych jest jazda rowerem. Cross Duathlon Wyrzysk więc idealnie wpisuje się w aktualny trend związany z aktywnością fizyczną naszego społeczeństwa. Ponadto ta dyscyplina stanowi pierwszy krok dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z triathlonem  – mówi Mariusz Niezgódzki z zespołu kolarstwa górskiego MTB Wyrzysk Team.

Prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN oraz Mistrzostwa Gminy Wyrzysk o Puchar Burmistrza Wyrzyska. Oprócz sportowej rywalizacji i wyróżnienia zwycięzców odbędzie się również losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich zawodników. Atmosferę podgrzeje wspólne ognisko  z pieczonymi kiełbaskami.

Zapisy elektroniczne oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie wydarzenia –www.duathlonwyrzysk.pl .

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku przy współpracy MTB Wyrzysk Team, Gminy Wyrzysk oraz Nadleśnictwa Kaczory. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Bogusława Jagodzińska – Burmistrz Wyrzyska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *