Narodowy Dzień Sportu w Falmierowie

17 września na boisku szkolnym w Falmierowie było bardzo głośno i wesoło, a to za sprawą Narodowego Dnia Sportu „Zakończenie Lata Na Sportowo”. Tylu konkurencji sportowych w ciągu jednego dnia nie było w Gminie Wyrzysk od bardzo dawna. Uczestnikom tego dnia kibicowała Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotrem Banachem oraz Leszkiem Malczewskim.

 

Imprezę rozpoczął występ artystyczny dzieci z Kółka muzycznego Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Najmłodszych w wir gier i zabaw porwała Pani Natalia Ostałowska. Ochłodę w ten słoneczny dzień zapewnili strażacy z OSP Gromadno. Poczęstunek przygotowały niezastąpione KGW Falmierowo, KGW Kościerzyn Wielki oraz KGW Gromadno. Edukację dotyczącą segregacji śmieci przeprowadziła Straż Miejska w Wyrzysku. Mali artyści wykazać mogli się malunkami przedstawiającymi zdrowy tryb życia. Na miłośników błyskotek czekało stoisko z brokatowymi tatuażami oraz ozdabianiem twarzy. Naszym młodym sportowcom należała się niespodzianka w formie lodów, które zorganizował Radny Leszek Malczewski.

 

Wśród konkurencji uczestnicy korzystali z:
– przeciągania liny
– golfa
– kopanie piłki do celu oraz rzutu piłki do bramki
– sumo.

 

Do wspólnej zabawy sportowej przyłączyła się również Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska z Radnymi Rady Miejskiej w Wyrzysku oraz sołtysem sołectwa Gromadno Romanem Kowalskim, a wygrane nagrody w turnieju badmintona oraz rzucie piłki do celu przekazali na rzecz Szkoły Podstawowej w Falmierowie.

 

Wśród dorosłych najlepszą konkurencją okazało się kopanie piłki do celu w założonych alkogoglach, które przyniosło dużo śmiechu i zabawy. W przeciąganiu liny stanęli na przeciwko siebie uczniowie klas 4-8 oraz dorośli, zwycięzcami została młodzież zdobywając puchar Radnego Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotra Banacha.

 

– Cieszę się, że dzisiejsze wydarzenie zebrało tylu Mieszkańców i okazało się świetną promocją zdrowego trybu życia zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Mam nadzieję, że za rok również spotkamy się w tym miejscu i zachęcimy jeszcze więcej osób do skorzystania. Gratuluję wszystkim organizatorom oraz wspierającym to wydarzenie – podsumowała Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.

 

Klaudia Mrotek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *