Niemcy na półmaratonie w Pile, pilanie na maratonie w Kassel

W dniach od 2 do 4 września na zaproszenie starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, w powiecie pilskim gościli pracownicy Starostwa Powiatowego w Hombergu (Efze) z partnerskiego powiatu Schwalm-Eder w Niemczech. Goście uczestniczyli m.in. w Półmaratonie Philipsa.

W delegacji znalazły się cztery osoby, reprezentujące Starostwo w Hombergu (Efze): Sabine Krause, Dirk Schnurr, Michael Meichsner oraz Dirk Brehm. Zostali oni przywitani przez przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz członków zarządu – Mirosława Pierko i Jerzego Wiesiołka. W sobotę goście z Niemiec zwiedzili m.in. wieżę widokową w Ujściu, Kalwarię Ujską i marinę. Był również czas na spacer po Pile oraz udział w Narodowym Czytaniu „Quo vadis”. W niedzielę natomiast uczestniczyli w 26. Półmaratonie Philipsa. Sabine Krause i Michael Meichsner – jako zawodnicy – już po raz czwarty brali udział w pilskim biegu.

– Serdecznie dziękujemy panu Staroście za zaproszenie. Jak zwykle spotyka nas tutaj miła i przyjazna atmosfera. Mogliśmy nie tylko lepiej poznać urokliwe zakątki powiatu pilskiego, ale także uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie sportowej jak pilski półmaraton – mówił kierownik delegacji Dirk Schnurr.

Ostatnia wizyta gości z Niemiec, jest elementem, długotrwałej współpracy Powiatu Pilskiego z Powiatem Schwalm-Eder.

– Bardzo pozytywnie oceniam współpracę między naszymi powiatami – powiedział starosta pilski Eligiusz KomarowskiCieszę się bardzo z tej wizyty ponieważ pokazała ona, że możemy jeszcze bardziej ze sobą współpracować, zwłaszcza na niwie sportowej. Gratuluję gościom z Niemiec udziału w półmaratonie, a za dwa tygodnie nasi biegacze z grupy 4.RUN pojadą na E.ON Kassel Marathon. Wymiana w dziedzinie sportu do doskonały przykład wymiany partnerskiej. Ważne jest jeszcze to, że podjęliśmy już konkretne działania mające na celu nawiązanie współpracy gospodarczej.

E.ON Kassel Marathon odbędzie się 18 września.

Agnieszka Matusiak

niemcy_w_polmaratonie00

niemcy_w_polmaratonie03 niemcy_w_polmaratonie01 niemcy_w_polmaratonie02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *