Nordic walking na „Biegaj z nami”

W Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń i  grup zajmujących się propagowaniem nordic walking, które miało na celu zachęcenie ich do liczniejszego udziału w powiatowym cyklu imprez „Biegaj z nami”. W ubiegłym roku kijkarze uczestniczyli w czterech z dziesięciu biegów.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Eligiusza Komarowskiego, etatowego członka zarządu. Wzięli w nim udział przedstawiciele Stowarzyszenia Czarne Pantery, SAILING Team Ferajna, „Jeziorki – Aktywna Wieś”, TRAMP-UTW i profilu społecznościowego Pilscy Miłośnicy Nordic Walking.

– Zaprosiłem pasjonatów nordic walking po to, by poznać opinie na temat ich udziału w naszych biegach z cyklu „Biegaj z nami” – mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu. – Zamierzamy bowiem rozwijać tę imprezę, również o inne aktywności sportowo-ruchowe, przede wszystkim o Nordic walking. Chcielibyśmy, aby zawody dla kijkarzy towarzyszyły wszystkim naszym biegom, z czasem moglibyśmy nadać im rangę zawodów sportowych. Bardzo cieszę się, że inicjatywa ta została przyjęta przez środowisko z dużą aprobatą.

Nordic walking zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest to dyscyplina praktycznie dla każdego, jest mniej kontuzyjna od biegania i bardziej efektywna od zwykłego chodzenia. Dla wielu osób jest to już sposób na życie.

– Jesteśmy zbudowani tym, że w końcu ktoś w Pile zauważył miłośników nordic walking i docenił tę dyscyplinę – mówi Maciej Nowak, instruktor NW, autor profilu Pilscy Miłośnicy Nordic Walking. Chętnie włączymy się w sprawy organizacyjne zawodów, a także w propagowanie ich wśród mieszkańców.

O ostatecznym kształcie biegów i towarzyszących im wydarzeń przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pile rozmawiać będą jeszcze z organizatorami poszczególnych biegów w gminach powiatu pilskiego.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

nordic_walking01

nordic_walking02 nordic_walking03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *