NOWOCZESNA ma swoich kandydatów do Sejmu z okręgu pilskiego

Chcemy obniżyć podatki, zmniejszyć biurokrację i znieść finansowanie partii z budżetu. Jesteśmy pokoleniową zmianą w polskiej polityce. To tylko niektóre z haseł nowej partii politycznej Nowoczesna Ryszarda Petru. 2 września przy placu Konstytucji w Pile, na konferencji prasowej było obecnych kilku kandydatów do Sejmu RP z list Nowoczesnej w okręgu 38, w tym lider listy – Bartosz Adaszewski, 34 letni przedsiębiorąca pochodzący z Obornik Wielkopolskich. Pełną listę kandydatów poznamy wkrótce.

Nowoczesna Ryszarda Petru szukała na swoje listy osoby, które maja ugruntowaną pozycję w swoim życiu zawodowym, które osiągają sukcesy w swoim środowisku, niezaangażowane w politykę, przede wszystkim w tą ogólnopolską. Osoby, które znają problematykę swoich środowisk, i realne problemy Polaków. I takie osoby są na pilskiej liście. Są samorządowcy, lekarze, przedsiębiorcy, społecznicy. W okręgu pilskim numerem jeden będzie przedsiębiorca z branży budowlanej Bartosz Adaszewski

– Jeśli uda mi się wejść do Sejmu będę przede wszystkim starał się działać na rzecz poprawy komunikacji w rejonie pilskim. Szczególnym projektem, który będzie moim „oczkiem w głowie” to przede wszystkim budowa trasy S11 oraz modernizacja i rozbudowa linii kolejowej z dwoma największymi miastami w regionie, czyli Piłą i Poznaniem. Również chciałbym się zająć aktywizacją gospodarczą młodych przedsiębiorców, aby zachęcić do kształcenia w kierunku zdobywania praktycznych zawodów, które mogą być wykorzystywane do rozwoju danego regionu – mówi Bartosz Adaszewski.

Pilski Okręg mają reprezentować m.in. obecni na konferencji: Elżbieta Witucka, społeczniczka z Chodzieży, Jacek Dembski stomatolog ze Zlotowa, czy z powiatu pilskiego Dawid Haase koordynator struktur Nowoczesnej w Pile.

– Gdy zostanę wybrany do Sejmu to chciałbym się zająć sprawami bezrobocia, z racji z tego, że pełnię funkcję prezesa zarządu Fundacji rozwoju Aktywności Obywatelskiej. Sprawy osób bezrobotnych nie są mi obce i spotykam się z paradoksami w przepisach. Chce również wspierać obywatelskie inicjatywy– mówi Dawid Haase.

Nowoczesna w okręgu pilskim liczy realnie na dwa mandaty poselskie.

Sebastian Daukszewicz

nowoczesna_ma_swoich_kandydatow10

nowoczesna_ma_swoich_kandydatow19 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow11 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow12 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow13 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow14 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow15 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow16 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow17 nowoczesna_ma_swoich_kandydatow18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *