O Inwestycji elektro-ciepłowniczej MEC-u

27 maja 2014 r. odbyła się konferencja prasowa, na której Prezydent Miasta Piły, Piotr Głowski, Prezes Zarządu Dariusz Sobczak i Dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych Mirosław Elicki przedstawili informacje na temat nowej inwestycji MEC Piła.

inwestycja_elektrocieplownicza w Pile

Inwestycji, która nie dawno otrzymała dofinansowanie w kwocie 11,8 mln zł do projektu: „Rozwój systemu ciepłowniczego w Pile przez zabudowę gazowych agregatów kogeneracyjnych w kotłowni rejonowej KR-Koszyce w Pile”.

-21 maja w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisaliśmy aneks do umowy, która była podpisana w 2010 roku. Wtedy umowa dotyczyła kogeneracji na biomasę. W 2011 koncepcja się zmieniła i padła propozycja, aby powstała kogeneracja, ale na bazie gazu. Dzięki tej inwestycji będziemy produkować jednocześnie ok. 10 MWt energii cieplnej i ok. 10 MWe energii elektrycznej. Kwota prawie 12 mln zł dotacji to jest prawie 40 % wartości tej inwestycji, która jest realizowana na Koszycach. O tą kwotę staraliśmy się ponad dwa lata. Dzięki pomocy m.in miasta udało się i bardzo z tego się cieszę. Obecnie inwestycja jest realizowana. Jesteśmy na etapie najtrudniejszym, bo przychodzą silniki, agregaty i będzie się odbywał montaż – mówi Dariusz Sobczak, Prezes Zarządu MEC w Pile.

Planowane uruchomienie elektrociepłowni, której koszt to ponad 43 mil zł ma nastąpić w listopadzie tego roku.

(SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *