Ogólniak z Pola najlepszy w konkursie wiedzy o sporcie

Jaka drużyna zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Orlen ligi w sezonie 2013/2014? W której lidze występuje Basket Piła? Kto zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski Juniorów w LA? Rok urodzenia Tomasza Golloba? – To tylko kilka pytań, które padły podczas VII Konkursu Wiedzy o Sporcie szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego pod patronatem Starosty pilskiego Franciszka Tamasa. Najlepiej z zakresu aktualnych wydarzeń sportowych, jak i z historii sportu poradziła sobie drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile w składzie: Michał Łasecki i Hubert Strzelecki. Była to czwarta wygrana uczniów tej szkoły w siedmioletniej historii współzawodnictwa.

– Trochę czasu poświęciliśmy na przygotowanie do tego konkursu. W tamtym roku nie udało się wygrać w tym roku byliśmy mocno zdeterminowani i udało się. Jesteśmy szczęśliwi. Cały konkurs stał na wysokim poziomie i pytania były trudne dla wszystkich uczestników. Jednak jak było widać byliśmy dobrze przygotowani, nic nas nie zaskoczyło. Od wielu lat oglądamy imprezy sportowe, czy to na żywo, czy w TV, czytamy w gazety, książki, portale, a przed samym konkursem jeszcze więcej tej wiedzy staraliśmy się przyswoić, tak aby dobrze dziś wypaść. Pomógł nam też nasz opiekun, któremu dziękujemy – mówią zwycięzcy Michał i Hubert.

Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół im. Stanisława Staszica w Pile w składzie: Andrzej Kowalski i Michał Krasocki a trzecie Liceum Ogólnokształcącemu Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile w składzie: Patryk Jerks i Radosław Banasz.

Prace młodzieży oceniali: Renata Wolska z Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego w Pile, Michał Miszczak, pracownik Gabinetu Starosty oraz Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile i jednocześnie sędzia bokserski klasy międzynarodowej.

Gościem specjalnym konkursu był Krzysztof Trawiński. Właściciel szkoły Deep Diver, który opowiedział młodzieży o swojej pasji, którą jest nurkowanie.

Wyniki VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie:

1.    I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie w Pile, 76 pkt.
2.    Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile, 69 pkt.
3.    Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. J. Bosko w Pile, 67 pkt.
4.    Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, 66 pkt.
5.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. H. Cegielskiego w Pile, 65 pkt.
6.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy, 64 pkt.
7.    Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, 61 pkt.
8.    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, 54 pkt.
9.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, 42 pkt.
10.    Centrum Kształcenia Nauka w Pile, 39 pkt.
11.    Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Drzymały w Brzostowie, 33 pkt.
12.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, 29 pkt.

(SE)

ogolniak_z_pola_najlepszy10

ogolniak_z_pola_najlepszy38 ogolniak_z_pola_najlepszy11 ogolniak_z_pola_najlepszy12 ogolniak_z_pola_najlepszy13 ogolniak_z_pola_najlepszy14 ogolniak_z_pola_najlepszy15 ogolniak_z_pola_najlepszy16 ogolniak_z_pola_najlepszy17 ogolniak_z_pola_najlepszy18 ogolniak_z_pola_najlepszy19 ogolniak_z_pola_najlepszy20 ogolniak_z_pola_najlepszy21 ogolniak_z_pola_najlepszy22 ogolniak_z_pola_najlepszy23 ogolniak_z_pola_najlepszy24 ogolniak_z_pola_najlepszy25 ogolniak_z_pola_najlepszy26 ogolniak_z_pola_najlepszy27 ogolniak_z_pola_najlepszy28 ogolniak_z_pola_najlepszy29 ogolniak_z_pola_najlepszy30 ogolniak_z_pola_najlepszy31   ogolniak_z_pola_najlepszy34 ogolniak_z_pola_najlepszy35 ogolniak_z_pola_najlepszy36 ogolniak_z_pola_najlepszy33 ogolniak_z_pola_najlepszy32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *