Piknik naukowy dla dzieci w Atrium Kasztanowa

Piknik_naukowy

W trzeci weekend września najmłodsi mieszkańcy Piły na własne oczy zobaczą, jak można unosić się w powietrzu i z czego można zrobić armatę. Te i inne eksperymenty oraz pokazy sceniczne czekają na dzieci podczas pikniku naukowego w galerii Atrium Kasztanowa.

W dniach 19-20 września br. w pasażu centrum handlowego Atrium Kasztanowa, przy al. Powstańców Wielkopolskich 99, odbędzie się piknik naukowy skierowany do najmłodszej publiczności. W programie przewidziano wiele naukowych atrakcji i pokazów scenicznych, a przede wszystkim przedstawienie dzieciom ciekawych doświadczeń z otaczającego nas świata. Maluchy będą mogły uczestniczyć w eksperymentach i poznać nowe dotąd nieznane zagadnienia, a wszystko to w nieskomplikowany i przystępny dla młodych naukowców sposób.

– Nauka poprzez zabawę – nie ma nic piękniejszego. Podczas tego wydarzenia, młode pokolenie będzie miało szansę poznać warsztat badacza, co może zainspirować niektórych do dalszego kształcenia się i zdobywania wiedzy, np. z dziedziny fizyki czy chemii. Chcemy, aby piknik pozwolił zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życiaRemigiusz Cholewicki, Dyrektor Centrum Atrium Kasztanowa.

Zabawa dla dzieci potrwa od 12:00 do 18:00.

 

W programie przewidziano:

12:00     początek imprezy

12:10    eksperymenty i pokazy sceniczne -„Zaskakujące własności magnesów”

13:20    eksperymenty i pokazy sceniczne -„Balony małe i duże”

14:30    eksperymenty i pokazy sceniczne – „Fruwać każdy może” czyli na ile sposobów można się unieść w powietrzu? Jak znaleźć w domu półkule magdeburskie?

15:30    eksperymenty i pokazy sceniczne – „Muzyka jest wszędzie” czyli na czym można koncertować?

16:30     eksperymenty i pokazy sceniczne- „Zderzenia nie tylko dla kierowców”, „Z czego można zrobić armatę”?

17:30     eksperymenty i pokazy sceniczne „Potyczki z bezwładnością”, „Cienkie jest piękne” czyli zabawy z bańkami mydlanymi.

18:00     zakończenie imprezy

JI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *