Piła – Nurkowie w galerii

W sobotnie popołudnie, 1 sierpnia, pilscy strażacy wzięli udział w nietypowej akcji zorganizowanej wspólnie przez Komendę Powiatową PSP w Pile oraz przedstawicieli jednej z pilskich galerii handlowej w Pile.

Podczas akcji edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne wakacje” strażacy rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku. Szczególną uwagę strażacy poświęcili bezpieczeństwu nad wodą. Każdy mógł dowiedzieć się m.in. co trzeba zabrać ze sobą wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się łodzie ratownicze jakimi dysponuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego. Chętnych do zajęcia miejsca za sterami łodzi ratowniczych było wielu.

Akcja edukacyjna „Bezpieczne wakacje” była kolejną formą edukacji społecznej w jaką systematycznie włączają się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile.

Tekst: mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: JRG PSP nr 2 Piła

nurkowie_w_galerii10

nurkowie_w_galerii13 nurkowie_w_galerii11 nurkowie_w_galerii12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *