Piła. Wsparcie kandydatów Trzeciej Drogi od Michała Kamińskiego wicemarszałka Senatu

Kampania przed wyborami samorządowymi jest już na ostatniej prostej. 3 kwietnia 2024 r. Piłę odwiedził  Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu. Spotkanie było wyrazem poparcia kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu pilskiego, rady miasta Piły z list Trzeciej Drogi Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe w tym  kandydata na prezydenta Piły Adama Lubońskiego. Każdy radny również może liczyć na wsparcie parlamentarne jak i rządowe.

 

– Przed 15 października mówiliśmy albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS. Na szczęście trzeciej kadencji PiS-u nie ma. Podczas tych wyborów wielu okręgach wyborczych zdarzyło się coś wielkiego. Do Parlamentu dostali się ludzie młodzi. Jednym z największych debiutantów to mój kolega Adam Luboński. Mogę powiedzieć, że w nim urzekła  mnie jedna rzecz. To jest człowiek, który jest naprawdę lokalnym patriotom. Mówił mi, jako warszawiakowi jak ważna jest dla niego Piła, jakie ma pomysły na to miasto, jako człowiek, który zajmuje się tu biznesem i  jest człowiekiem sportu. Nie mogłem Adamowi odmówić przyjazdu, bo takich ludzi należy wspierać – mówi Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu. – Jeśli mnie pytacie, po co jest Trzecia Droga potrzebna w samorządach to ja odpowiadam.  Rząd Donalda Tuska, z którego jesteśmy dumni, który wspieramy w ciągu 100 dni swojego funkcjonowania odblokował dla Polski 600 mld zł z KPO. 7 kwietnia wybierzemy ludzi, którzy będą musieli w ciągu najbliższych dwóch lat wydać te ogromne pieniądze na rozwój Polski. Te środki nie będą wydawane przez rząd w Warszawie, ale przez sejmiki wojewódzkie, a także rady gminy i powiatów. Za moimi plecami stoją kandydatki i kandydaci w tym kandydat na prezydenta Piły, który dokładnie i oni dokładnie wiedzą, jak wydać tu te pieniądze. Potrzeba ludzi, którzy tych pieniędzy nie ukradną a dziś wiemy, że można kraść te publiczne pieniądze, bo tak było przez ostatnie 8 lat oraz potrzeba fachowców.  My potrafimy rozmawiać i nie odrzucamy nawet wyborów Prawa i Sprawiedliwości.  Tym wyborcom mówimy, że nie ma sensu marnować głosów nawet tutaj w Pile. Głosujcie na tych, którzy mają szanse na władze a my ją mamy, a nie głosujcie na tych, którzy nie potrafią się z nikim dogadać – dodaje senator.

 

Kandydat Trzeciej Drogi na urząd prezydenta Piły Adam Luboński jest zadowolony z udzielonego wsparcia, tak ważnego polityka oraz wspomniał o jednym ze swoich postulatów, w którym  obiecał przywrócenie dialogu z mieszkańcami Piły, którego od dawna nie ma. A to w jego wyniku powstał jeden z postulatów, czyli tanie mieszkania komunalne, których dla mieszkańców obecnie brakuje. Jak mówi, do tego jest potrzebny głos społeczny przy urnach wyborczych na Trzecią Drogę.

 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Głosowanie odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00.

 

(SE)