Pilska Gwda dorzuciła ważne punkty dla reprezentacji Wielkopolski

pilska_gwda_dorzucila

Lekkoatleci pilskiej Gwdy bardzo udanie startowali w ramach reprezentacji Wielkopolski, podczas Przełajowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS, które odbywały się na selektywnych, trudnych trasach w Żerkowie. Ich występ znacząco przyczynił się do zwycięstwa Wielkopolski w punktacji drużynowej (898 pkt).

Indywidualnie zawodnicy PLKS „Gwda” wywalczyli dwa medale. Srebro w najmłodszej kategorii dziewcząt na 1000 m zdobyła uczennica SP12 Piła – Julia Zaborska, brązowy medal na 3000 m młodzieżowców wywalczyła studentka PWSZ Piła – Angelika Smolarz. Szóstym w biegu na 4000 m młodzieżowców był Patryk Piotrowicz. W tym samym biegu młodzieżowców ósme miejsce wywalczył Adrian Wyrzykiewicz. Wysoką ósmą lokatę w biegu młodzików na 2000 m zajął Krystian Wojciechowski, a jedenasty w tym biegu był Mateusz Fąs. Wysokie jedenaste miejsce w mocno obsadzonym biegu juniorek młodszych, na dystansie 2000 m zajęła Michalina Makowiecka.

Ponadto w licznej stawce zawodników punktowane miejsca w pierwszej trzydziestce zajmowali: Klaudia Olejniczak w biegu młodziczek na 1500m, Krystian Januzik i Arkadiusz Drozdowicz w biegu na 3000 m, Michał Pawlak na 4000 m juniorów oraz Miłosz Szmyt i Dawid Borowik na 2000 m młodzików.

Zbigniew Łapacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *