Pilskie Kadetki ozłocone!

Pilskie_Kadetki_ozlocone
Kadetki PTPS Piła zostały Mistrzyniami Województwa Wielkopolskiego.

W dniach 6-7 lutego podopieczne trenera Andrzeja Zapaśnika zagrały w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski. Pilanki nie miały sobie równych w zawodach i każdy z trzech rozegranych meczów zakończyły trzypunktowym zwycięstwem.

Pierwszą wygraną, 3:1, zanotowały nad zespołem UKS ZSMS Poznań, który pełnił rolę gospodarza turnieju i był jednym z najgroźniejszych przeciwników. W kolejnym pojedynku pokonały bez straty seta Piątkę Turek. Już wtedy wiadome było, że ostatni mecz, z Amberem Kalisz, to jedynie czysta formalność. Kadetki PTPS Piła nie odpuściły jednak do samego końca i szybkim zwycięstwem w trzecim pojedynku podkreśliły jedynie fakt, że jak nikt inny zasługują w tym sezonie na pierwsze miejsce na podium.

Równie ważne jak złoty medal Mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadetek jest to, że pilanki awansowały także do rozgrywek centralnych. Drugim zespołem, który wywalczył awans do kolejnego etapu jest UKS ZSMS Poznań. W turnieju trzy pilskie zawodniczki otrzymały nagrody indywidualne. Najlepszą libero została wybrana Anna Zapaśnik, najlepszą środkową Simona Dreczka, a MVP zawodów bezapelacyjnie przyznano pilskiej atakującej, Adriannie Kukulskiej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. PTPS Piła
2. UKS ZSMS Poznań
3. Piątka Turek.
4. Amber Kalisz

Angelika Kuksinowicz
Fot. Kaja Popczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *