Pilskie spotkanie z Fantastyką, czyli ucieczka w wyobraźnię

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile po raz pierwszy zorganizowano Pilskie Dni Fantastyki. Była to kolejna propozycja po niedawnym Festiwalu Gier planszowych do wspólnego spędzania czasu, pogłębiania zainteresowań fantastyką w jej najróżniejszych przejawach (literackiej, komiksowej, filmowej oraz gier karcianych i planszowych.

Nie zabrakło również podczas sobotniej imprezy osób przebranych za postacie znane z książek czy gier, które tworzyły już od samego wejścia naprawdę niezwykły klimat.

– Pomysł na taką imprezę narodził się w grudniu tamtego roku. Podobną imprezę mieliśmy w Pile osiemnaście lat temu, ale w mniejszym gronie i typowo dla miłośników fantastyki. Teraz rozszerzyliśmy formułę tzw. konwentu, gdzie są też gry planszowe i komputerowe. Pokazujemy to, czego na co dzień nie pokazuje się dzieciom a co w naszej opinii jest bardzo ciekawe i warte poznania. Mamy swój klub, który jest w SP 7 i codziennie mamy inne zajęcia. W czwartki, gdzie są planszówki, mamy największą frekwencję – mówi organizator Paweł Kopacz.

– To, że jesteśmy w szkole, oznacza że chcemy, aby dzieci czytały książki a nie siedziały tylko przed komputerem. Chcemy, aby wychodzili z domu do ludzi, aby wspólnie pograć w gry fabularne, bitewne, karciane planszowe, aby używać głównie wyobraźni – dodaje Andrzej Szczerbiński.

Podczas sobotniego spotkania odbyły się eliminacje do mistrzostw Polski w grę Splendor, Grand Prix Trial Kraków do gry Magic The Gathering.

Organizatorem było Pilskie Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Andromeda”, które zajmuje się budowaniem społeczności pilskich fantastów, promocją czytelnictwa oraz uczy szacunku do przyrody.

Sebastian Daukszewicz

pilskie_spotkanie_z_fantastyka10

pilskie_spotkanie_z_fantastyka39 pilskie_spotkanie_z_fantastyka11 pilskie_spotkanie_z_fantastyka12 pilskie_spotkanie_z_fantastyka13 pilskie_spotkanie_z_fantastyka14 pilskie_spotkanie_z_fantastyka15 pilskie_spotkanie_z_fantastyka16 pilskie_spotkanie_z_fantastyka17 pilskie_spotkanie_z_fantastyka18 pilskie_spotkanie_z_fantastyka19 pilskie_spotkanie_z_fantastyka20 pilskie_spotkanie_z_fantastyka21 pilskie_spotkanie_z_fantastyka22 pilskie_spotkanie_z_fantastyka23 pilskie_spotkanie_z_fantastyka24 pilskie_spotkanie_z_fantastyka25 pilskie_spotkanie_z_fantastyka26 pilskie_spotkanie_z_fantastyka27 pilskie_spotkanie_z_fantastyka28 pilskie_spotkanie_z_fantastyka29 pilskie_spotkanie_z_fantastyka30 pilskie_spotkanie_z_fantastyka31 pilskie_spotkanie_z_fantastyka32 pilskie_spotkanie_z_fantastyka33 pilskie_spotkanie_z_fantastyka34 pilskie_spotkanie_z_fantastyka35 pilskie_spotkanie_z_fantastyka36 pilskie_spotkanie_z_fantastyka37 pilskie_spotkanie_z_fantastyka38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *