Początek wakacji bez nałogów! Rodzina-Kajak-Trzeźwość, czyli bezpieczna przygoda na wodzie!

7 lipca w Ujściu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Posterunku Policji w Ujściu wzięli udział w wakacyjnym heppeningu. Podczas spotkania funkcjonariusze promowali przewodnie hasło imprezy: „Rodzina-Kajak-Trzeźwość”. Podczas akcji funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie nad wodą, a także promowali zdrowy styl życia, bez uzależnień.  Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji i niespodzianek. A wszyscy uczestnicy wzięli udział w spływie kajakowym.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, morze, to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność. O bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności, rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami z osiedla Huta Szkła w Ujściu, którzy wzięli udział w akcji pn. „Początek wakacji bez nałogów”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Posterunku Policji w Ujściu.

Hasło przewodnie akcji brzmiało: „Rodzina-Kajak-Trzeźwość”. Podczas spotkania policjanci szczególną uwagę zwrócili, jak ważny jest zdrowy styl życia, ten bez uzależnień. Mundurowi zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu razem z rodziną.

Dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach przygotowanych właśnie dla nich. Zmierzyły się w konkurencjach sprawnościowych. Wczorajsze spotkanie było znakomitą okazją do tego, aby przekonać się przy użyciu alkogogli, jak nasz organizm zachowuje się po spożyciu alkoholu. Wszyscy uczestnicy mieli również okazję do obejrzenia profesjonalnego sprzętu, jakiego podczas akcji ratowniczych używają specjaliści, którzy przy okazji wskazywali na co zwrócić uwagę, gdy potrzebna jest pomoc.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów słodkości. Funkcjonariusze życzyli wszystkim słonecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych wakacji. Następnie mundurowi wraz ze wszystkimi uczestnikami rozpoczęli bezpieczną przygodę na wodzie, czyli wzięli udział w spływie kajakowym. Wakacyjne przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Pile, Ujskiego Domu Kultury, Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

KPP Piła

poczatek_wakacji_bez_nalogow10

poczatek_wakacji_bez_nalogow12 poczatek_wakacji_bez_nalogow11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *