Polonia Piła skompletowała skład na sezon 2019

Ostatnie godziny okienka transferowego to zazwyczaj wysyp na ostatnią chwilę kontraktów z aneksem finansowym i tzw. kontraktów warszawskich, które nie dają gwarancji startów, ani aneksu finansowego. W Pile w ostatnim dniu nie było spektakularnych transferów, ale pojawiły się nazwiska, które być może w przyszłości osiągną dobre wyniki w żużlu, lecz także pojawił zawodnik, który wraca do Piły.

Zawodnikiem, który wraca do Piły po sześciu latach to Niemiec  Max Dilger, który reprezentował nasze barwy w latach 2011-2012 . Kolejnym zawodnikiem, który dołącza do zespołu jest 18-letni Szwed – Henrik Bergström , który w minionym sezonie był reprezentantem Szwecji w kadrze U-21. O skład meczowy powalczy również 20-letni Duńczyk Jonas Jeppesen, który w tym roku był zawodnikiem drużyny z Ostrowa. Skandynawowie związali się dwuletnimi kontraktami.

Kontrakt warszawski, który daje możliwość szukania klubu w danej chwili podpisała 18-letnia Sindy Weber. To pierwsza Niemka, która trafiła do polskiej drużyny. Kolejnymi zawodnikami z takim kontraktem są Rosjanin Wiaczesław Monakhov, podopieczny Witalija Bielousowa, Łotysz Nikita Korolew, (który ma też obywatelstwo polskie) oraz Polak  Tomasz Dutka.

Także juniorzy Polonii Piła Oskar Rowecki, Krystian Iwański i Piotr Gryszpiński podpisali aneks do kontraktu na przyszły sezon.

Być może do Piły na kolejny sezon trafi Andreas Lyager, który jak mówi nie ma ochoty znów pełnić roli rezerwowego w forBet Włókniarzu Częstochowa.

Tekst i foto: Sebastian Daukszewicz
Foto: FB Polonia Piła /FB Jonas Jeppesen Racing

polonia_pila_skompletowala01

polonia_pila_skompletowala02 polonia_pila_skompletowala03 polonia_pila_skompletowala04 polonia_pila_skompletowala05